Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

“Mirëpresim hapjen e negociatave me BE”, Pompeo: SHBA, partner i përhershëm...

UASHINGTON, 26 mars /ATSH/- Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, përshëndeti vendimin e Bashkimit Europian për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe...

Hapja e negociatave, Cakaj falënderon ministrat e Jashtëm të BE

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar lidhur me hapjen e bisedimeve për anëtarësim me...

Hapja e negociatave/ Soreca: Në gjysmën e dytë të vitit Gjermania...

TIRANË, 26 mars/ATSH-Gjergji Mima/ Krijimi i institucioneve të reja të drejtësisë dhe tryeza e rrumbullakët për Reformën Zgjedhore kanë qenë mjaft të rëndësishme për...

STRASBURG – KiE mirëpret vendimin për fillimin e negociatave BE-Shqipëri

STRASBURG, 26 mars /ATSH/ - Bashkëraportuesit e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës (PACE) për Shqipërinë, Joe O'Reilly dhe Petter Eide dhe bashkëraportuesja për ...

Cakaj: Vendimi i BE-së kurorëzoi arritjet e shumta të Shqipërisë

TIRANË, 25 mars/ATSH/ - Vendimi i Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së kurorëzoi dje arritjet e shumta të Shqipërisë dhe njëkohësisht pritet t’i...

Hapja e negociatave/ Cakaj: Vendim historik për të gjithë rajonin

TIRANË, 25 mars/ATSH/ -Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj e cilësoi sot si një vendim historik për të gjithë rajonin hapjen...

Hapja e negociatave/ Kancelari austriak Kurz: Hap i rëndësishëm në rrugën...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, deklaroi sot se “Austria është një mbështetës solid dhe i besueshëm i perspektivës europiane të Ballkanit...

Hapja e negociatave/ OSBE: Hap i rëndësishëm i Shqipërisë drejt arritjes...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Prezenca e OSBE-së në Shqipëri e cilësoi sot hapjen e negociatave me Bashkimin Europian një tjetër hap të rëndësishëm drejt arritjes së...

Hapja e negociatave/ Presidenca kroate: Lajm historik, mesazh politik vendeve ballkanike

TIRANË, 24 mars/ATSH/ “Vendimi i sotëm i vendeve të BE për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, është një lajm i...

Hapja e negociatave me Shqipërinë/ Austria: Një hap i vonuar, por...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ “Më në fund një progres dhe lajm i mirë për Europën”, e cilësoi sot Ministria e Jashtme e Austrisë vendimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA