Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

Dialogu Turqi-Greqi/ Rama: Privilegj të gjendem mes dy miqve. Thjesht jam...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një intervistë televizive i pyetur në lidhje me rolin e tij në marrëdhëniet mes...

Funksionaliteti i Gjykatës Kushtetuese/ Shqipëria plotësoi kushtin kryesor për Konferencën e...

TIRANË, 1 janar /ATSH/ -Pas emërimit të 7 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese në fund të vitit 2020, duke e bërë funksionale këtë gjykatë, plotësohet...

BRUKSEL – Marrëveshja postBrexit nën kërcënimin e një dështimi mbi peshkimin

BRUKSEL, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Britanikët dhe Europianët rifilluan sot negociatat për arritjen e një marrëveshjeje postBrexit, 10 ditë nga nga data përfundimtare, me...

LONDËR – Barnier: Fundi i negociatave postBrexit pas arritjes së një...

LONDËR, 14 dhjetor /ATSH-AFP/ - Fundi i negociatave me Britaninë e Madhe do të jetë kur ne do të arrijmë një marrëveshje si për...

BREXIT – Londra dhe Brukseli pesimiste por negociatat vazhdojnë

LONDËR, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Negociatat vazhdojnë këtë fundjavë, por mundësitë për një marrëveshje tregtare post-Brexit po zbehen, me Londrën dhe Brukselin që shfaqën...

Calavera: BE qëndron fuqimisht përkrah Shqipërisë në zbatimin e reformave

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, Genoveva Ruiz Calavera deklaroi sot se Bashkimi Europian qëndron fuqimisht përkrah Shqipërisë në zbatimin...

Kornizat negociuese/ Komisioneri Varhelyi: I zhgënjyer që nuk ecëm përpara, nevojë...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë në BE, Oliver Varhelyi shprehu sot zhgënjimin që në takimin e ministrave të Çështjeve...

Eurodeputetët thirrje KE-së: Shqipëria e meriton të ecë përpara drejt anëtarësimit...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përshëndeti sot thirrjen e eurodeputetëve nga grupet kryesore politike, anëtarë të Komitetit...

Roth: Gjermania po angazhohet për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ "Gjermania po angazhohet për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut". Kështu u shpreh sot në Bruksel, ministri gjerman për...

LONDËR – BE: Marrëveshja për postBrexit e parealizueshme pa zgjidhjen e...

LONDËR, 7 dhjetor /ATSH-AA/ - Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, bëri ​​një deklaratë pas telefonatës me kryeministrin britanik Boris Johnson në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA