Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

BRUKSEL – Barnier: Mosmarrëveshje serioze me Londrën për postBrexit

BRUKSEL, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Mosmarrëveshje serioze ekzistojnë mes Londrës dhe Bashkimit Europian për arritjen e një marrëveshjeje mbi marrëdhënien e ardhshme, në përfundim...

RAMALLAH – Autoriteti Palestinez gati për negociata të drejtpërdrejta me Izraelin

RAMALLAH, 29 qershor /ATSH-AFP/-Palestinezët janë të gatshëm të rihapin negociatat e drejtpërdrejta me izraelitët dhe për modifikime të vogla kufijsh, u shpreh sot kryeministri...

BRUKSEL – Negociata maratonë Londër-BE për marrëdhënien post-Brexit

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Britanikët dhe Europianët shfaqen me optimizëm të kujdesshëm në momentin kur sot fillojnë sot negociatat pesëjavore intensive, të destinuara...

BRUKSEL – Drejtuesit e BE-së përballë Johnson për stimulimin e negociatave...

BRUKSEL, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e Bashkimit Europian po shpresojnë të përfitojnë nga një videokonferencë me kryeministrin britanik, Boris Johnson, për t'i dhënë një frymë të...

LONDËR – Frost: Progrese të kufizuara në negociatat BM-BE

LONDËR, 5 qershor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe theksoi sot se progresi mbetet i kufizuar në negociatat me Bashkimin Europian në lidhje me marrëdhënien...

Hapja e negociatave për Shqipërinë/ Calavera: Po punojmë për detajet e...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Europiane dhe Bisedimet e Zgjerimit në Komisionin Europian,...

FOKUS – Rifillim i vështirë i negociatave BE-BM për Brexit

BRUKSEL, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Britanikët dhe europianët do të mblidhen sot në një video-konferencë për një seancë të re diskutimesh pa shumë shpresa...

BRUKSEL – Negociatat post-Brexit një kthesë vendimtare

BRUKSEL, 30 maj /ATSH-AFP/ - Të paaftë për avancimin më të vogël që prej tre muajsh, brtianikët dhe europianët duken të angazhuar në rrugën...

BRITANI E MADHE – Barnier: Raundi tjetër i negociatave post Brexit...

LONDËR, 28 maj /ATSH-AFP/- Kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier, tha sot se raundi i negociatave të javës së ardhshme do të jetë...

AUSTRI – Kurz: Plani i BE-së për rimëkëmbjen një bazë për...

VJENË, 27 maj /ATSH-AFP/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz theksoi sot se plani europian për rimëmbjen prej 750 miliardë eurosh, propozuar nga Komisioni Europian...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA