Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

BRUKSEL – Negociatat post-Brexit një kthesë vendimtare

BRUKSEL, 30 maj /ATSH-AFP/ - Të paaftë për avancimin më të vogël që prej tre muajsh, brtianikët dhe europianët duken të angazhuar në rrugën...

BRITANI E MADHE – Barnier: Raundi tjetër i negociatave post Brexit...

LONDËR, 28 maj /ATSH-AFP/- Kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier, tha sot se raundi i negociatave të javës së ardhshme do të jetë...

AUSTRI – Kurz: Plani i BE-së për rimëkëmbjen një bazë për...

VJENË, 27 maj /ATSH-AFP/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz theksoi sot se plani europian për rimëmbjen prej 750 miliardë eurosh, propozuar nga Komisioni Europian...

BRUKSEL – Barnier: Toni i ashpër i Britanisë së Madhe mund...

BRUKSEL, 20 maj /ATSH-AFP/- Kryenegociatori europian për Brexit, Michel Barnier, kritikoi sot homologun e tij britanik, David Frost për tonin e përdorur në një...

Cakaj: Fillimi i negociatave, kurorëzim i reformave madhore në pesë prioritetet...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ “Fillimi i negociatave është kurorëzim i reformave madhore, që ka bërë Shqipëria në pesë prioritetet kyçe”, deklaroi sot ministri në detyrë...

“BE gati të hapë negociatat me Shqipërinë”/ Varhelyi: “Korsitë e gjelbra”...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi deklaron se "në samitin virtual të BE me gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor do duhet të...

Cakaj bisedë me Danielsson: BE mbështet Shqipërinë për integrimin dhe luftën...

TIRANË, 22 prill/ATSH/ “Komunikimi i Shqipërisë me BE-në në këto rrethana është i vazhdueshëm dhe përparimi drejt BE-së është i sigurt, sikurse fitorja jonë...

Hapja e negociatave dhe mbështetja në luftën kundër COVID-19/ Soreca, videokonferencë...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Hapja e negociatave, mbështetja e BE për të luftuar COVID-19, dhe bashkëpunimi konsullor ishin në qendër të takimit me anë të...

Borrel: Nisja e bisedimeve aderuese me Shqipërinë, lajm i mirë për...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ “Në valën e krizës me koronavirusin, Bashkimi Europian vendosi të hapë bisedime aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ky është...

Hapja e negociatave/ Turqia uron Shqipërinë: Vendim i vonuar, do japë...

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Turqia ka uruar sot Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit në Bashkimin Europian. “Ne i urojmë miqtë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA