Ballina Etiketimet Nderhyrje

Etiketim: nderhyrje

Gjirokastër/ Ndërhyrje për mirëmbajtjen e rrugëve

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Krahas ndërhyrjeve të emergjencës si shkak i motit të keq në disa rrugë rurale, bashkia e Gjirokastrës po mirëmban segmentet e...

Bashkia e Tiranës ndërhyn në rrjetin e kanalizimeve në rrugën “Athanas...

TIRANË, 13 Janar/ATSH/ Punonjësit e bashkisë së Tiranës po ndërhyjnë për të rikonstruktuar rrjetin e kanalizimeve në rrugën "Athanas Tashko". Specialistët e Ujësjellës Kanalizimeve informojnë...

Ndërhyrjet për sistemimin e kanaleve kulluese në Patos/ Balilaj: Evituam plotësisht...

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Në sajë të punës kolosale që është bërë që prej vitit 2015 për sistemimin e kanaleve kulluese nga Bashkia Patos, sot...

Bashkia e Tiranës dy investime të reja në Kombinat, zgjidhje kërkesave...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/  Kombinati, një nga zonat më të prekura nga tërmeti i një viti më parë i është nënshtruar një transformimi të plotë. Krahas...

GJERMANI – BQE e gatshme të rrisë ndërhyrjen antikrizë

FRANKFURT, 6 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një shtyllë e reagimit monetar ndaj tronditjes pandemike, Banka Qendrore Europiane pritet të forcojë të  enjten ndërhyrjen e saj...

Realizohet për herë të parë me metoda të avancuara një ndërhyrje...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Një ndërhyrje e rrallë në gjëndrën mbiveshkore, me metoda të avancuara, është realizuar për herë të parë në shërbimin e Urologjisë...

Ndërhyrje e rrallë në veshka në QSUT/ Nuk u realizua dot...

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka ndarë lajmin e mirë për një ndërhyrje të vështirë të realizuar nga...

Korçë/ Kryhet ndërhyrja e vështirë e heqjes së tumorit të kordës...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Falë ekipeve dhe pajisjeve të reja mjekësore është kryer për herë të parë në spitalin e Korçës ndërhyrja e vështirë e...

BRUKSEL – BE: E papranueshme çdo ndërhyrje e jashtme në konfliktin...

BRUKSEL, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Përshkallëzimi i luftimeve në Nagorni-Karabah është shumë shqetësues dhe çdo ndërhyrje e jashtme është e papranueshme, deklaroi sot zëdhënëi...

87-vjeçarja kryen ndërhyrjen në sy tek QSUT: Mendova se do jepja...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Pavarësisht situatës së vështirë të krijuar nga pandemia e virusit SARS-COV 2 në spitalet publike ka vijuar shërbimi pa u ndalur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA