Ballina Etiketimet Mjedis

Etiketim: mjedis

Kim në Sarandë: Pastrimi i mjedisit ka të bëjë me demokracinë,...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, kërkoi sot nga qytetarët që të tregohen të përgjegjshëm në respektimin...

Ndotje të ujërave dhe territorit në Lushnjë, gjobitet me 2 milionë...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit ka ushtruar kontroll në subjektin me aktivitet trajtim dhe...

Konfirmohet folezimi i lejlekut të zi në Shqipëri

TIRANË, 19 gusht /ATSH/ - Konfirmohet folezimi i lejlekut të zi në Shqipëri. Shoqata për Mbrojtjen dhe ruajtjen e mjedisit natyror në Shqipëri (PPNEA) ka...

Rindërtimi/ Shemben dy pallate 5-katëshe në Hamallaj

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit dhe Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit në Durrës shembën sot 2 pallate 5-katëshe në Hamallaj,...

Dimali, pjesë e destinacioneve turistike

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Inaugurohet sheshi qendror i bashkisë Dimal, ish-Ura Vajgurore, ku deri më tani janë rikonstruktuar me fondet e bashkisë së qytetit dhjetë...

Normaliteti i ri na kërkon në çdo moment të mbrohemi nga...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/-Normaliteti i ri na kërkon në çdo moment të mbrohemi nga infektimi me COVID-19 Ky është mesazhi i publikuar mëngjesin e të premtes...

MJEDIS – Gjysma e popullsisë së botës nuk ka qasje në...

UASHINGTON, 12 korrik /ATSH-AA/ - Rreth 51 % e vendeve në të gjithë botën nuk nxjerrin të dhëna në dispozicion të publikut për cilësinë...

KLIMË – Poli i Jugut po ngrohet më shpejt se sa...

UELLINGTON, 30 qershor /ATSH-DPA/ - Poli i Jugut ka rritur normën e ngrohjes globale në mbi tre herë në tre dekadat e fundit, sipas...

GJERMANI – Schulze: Presidenca gjermane e BE-së duhet të përqendrohet te...

BERLIN, 23 qershor /ATSH-DPA/ Presidenca gjermane e BE-së duhet të përqendrohet në politikat mjedisore dhe klimatike në planin e saj të rimëkëmbjes nga COVID-19,...

SHBA – Mijëra tonë mikroplastikë bien në formën e shiut

UASHINGTON, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 1 000 tonë mikroplastikë në vit, ekuivalente me 123 milionë shishe, bien në formën e shiut...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA