Ballina Etiketimet Mjedis

Etiketim: mjedis

GJERMANI – Schulze: Presidenca gjermane e BE-së duhet të përqendrohet te...

BERLIN, 23 qershor /ATSH-DPA/ Presidenca gjermane e BE-së duhet të përqendrohet në politikat mjedisore dhe klimatike në planin e saj të rimëkëmbjes nga COVID-19,...

SHBA – Mijëra tonë mikroplastikë bien në formën e shiut

UASHINGTON, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 1 000 tonë mikroplastikë në vit, ekuivalente me 123 milionë shishe, bien në formën e shiut...

E dini sa plastikë kemi konsumuar gjatë bllokimit tremujor?

BRUKSEL, 9 qershor /ATSH-ANSA/ - Detet dhe oqeanet janë shtëpia e 80% të specieve të gjalla, kafshëve dhe bimësisë detare që popullojnë ujërat në...

Ajri më i pastër në botë thithet në Antarktik

KOLORADO, 6 qershor /ATSH-ANSA/ - Për të marrë frymë në ajër të pastër duhet të shkoni në fund të botës, në oqeanin Antarktik, në...

Dita Ndërkombëtare e Mjedisit/ Aktivitete sensibilizuese në Patos

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Në ditën Ndërkombëtare të Mjedisit, bashkia e Patosit zhvilloi disa aktivitete sensibilizuese me banorët duke nxitur ndarjen e mbetjeve në burim...

Dita Ndërkombëtare e Mjedisit/ Shqipërisë nuk i mungon asgjë për të...

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit, Presidenti Ilir Meta bëri apel për të mos lejuar më që keqmenaxhimi i mbetjeve urbane dhe...

Dita Botërore e Mjedisit/ Manastirliu: T’i mësojmë fëmijëve tanë të kujdesen për natyrën

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Dita Botërore e Mjedisit është data 5 qershor e çdo viti. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu thotë se fëmijëve...

Gërryen shtratin e lumit Mat, gjobë dhe procedim penal për 2...

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëpunim me...

PARIS – Macron: Samiti i radhës për klimën në 2021

PARIS, 23 maj /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, njoftoi mbajtjen e një samiti ndërkombëtar për klimën në janar të vitit 2021 në Marsejë,...

Vlerësim të ndikimit në mjedis për çdo projekt publik apo privat...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Qeveria ka miratuar disa ndryshime në ligjin "Për vlerësimin e ndotjes në mjedis", përmes së cilave detyron autoritetet përgjegjëse për miratimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA