Ballina Etiketimet Mjedis

Etiketim: mjedis

FOTOGALERI/ Rihapen nga nesër sitet natyrore, ti vizitojmë dhe njohim duke...

TIRANË, 17 maj/ ATSH/- Nga e hëna do të rihapen sitet natyrore, kulturore dhe historike në gjithë vendin. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi...

GREQI – Shumica konservatore voton ligjin e diskutueshëm mjedisor 

ATHINË, 5 maj /ATSH-AFP/- Shumica konservatore në Parlamentin grek votoi sot një ligj mbi politikën mjedisore, i kritikuar nga OJQ-të, sepse lehtëson kërkimin e hidrokarbureve...

“Hetim penal ndaj bizneseve kriminale në kurriz të mjedisit”/ Lleshaj: Pastrimi...

TIRANË, 4 maj/ ATSH- A. Fortuzi/ "Pandemia ka marrë vëmendje të madhe, por ajo nuk mund të shërbejë si një perde për të mbuluar...

MJEDIS/TEKNOLOGJI – Dita e Tokës, Twitter raporton rritje të postimeve për...

KALIFORNI, 22 prill /ATSH-ANSA/- Mbi 1 milionë tweet, kushtuar ndikimit në mjedis raportoi rrjeti social Twitter me rastin e 50-vjetorit të Ditës së Tokës. "Midis...

Një lloj i panjohur bari në lulishten e Vlorës, Leli: Do...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Një lloj i panjohur bari i lartë që e ruan vesën gjatë gjithë kohës në formë të konservuar përgjatë trupit ka...

TIBET – Kina vendos të pastrojë majat e Himalajave nga mbeturinat

TIBET, 18 prill /ATSH-ANSA/ - Organet përgjegjëse për rregullimin e veprimtarive alpinistike në rajonin autonom të Tibetit synojnë të përfitojnë nga pezullimi i ngjitjes...

TEKNOLOGJI – Microsoft paraqet platformën “Computer Planetary”

KALIFORNIA, 17 prill /ATSH-ANSA/- Me rastin e festës së Ditës së Tokës më 22 prill, Microsoft ka prezantuar një platformë të bazuar në inteligjencën...

SHBA – Ndotja e ajrit zvogëlohet 30% për shkak të COVID-19

UASHINGTON, 12 prill /ATSH-AA/ - Për shkak se një pjesë e madhe e amerikanëve po qëndrojnë në shtëpi si pasojë e pandemisë COVID-19, ndotja...

FOKUS – 10 vende kërkojnë një rigjallërim të gjelbërt postCOVID-19

PARIS, 10 prill /ATSH-AFP/ - Dhjetë ministra europianë të Mjedisit bënë thirje sot që rigjenerimi postkoronavirus të marrë patjetër parasysh çështjet mjedisore dhe klimatike. 'Tani...

Mbrojtja e mjedisit/ Qendrat e Vizitorëve në Radhimë dhe në Llogora...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Qendrat e Vizitorëve në Radhimë dhe në Llogora kanë vazhduar aktivitetet informuese pavarësisht pamundësisë për të hapur dyert e tyre gjatë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA