Ballina Etiketimet MEPJ

Etiketim: MEPJ

“Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet”/ Xhaçka: Optimistë që BE-ja...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një videokonferencë me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. “Zhvillova...

Integrimi/ Xhaçka takim me homologun portugez: Reformat në rrugën e duhur

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka takoi sot ministrin e Jashtëm portugez, Augustos Santos Silva. Sipas njoftimit zyrtar...

Nis shërbimi për aplikim për pasaportë dhe kartë identiteti në Konsullatën...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë në Bari filloi sot me një shërbim të ri, atë të aplikimit për pasaportë dhe...

Nis shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Nis shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve shqiptarë rezidentë në Turqi. Ministria për Europën dhe Punët e...

Lehtësohen masat antiCOVID/ Mali i Zi lejon hyrjen e lirë të...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme informoi sot se pas rishikimit të masave antiCOVID, Mali i Zi ka vendosur të...

Funksionaliteti i Gjykatës Kushtetuese/ Shqipëria plotësoi kushtin kryesor për Konferencën e...

TIRANË, 1 janar /ATSH/ -Pas emërimit të 7 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese në fund të vitit 2020, duke e bërë funksionale këtë gjykatë, plotësohet...

Cakaj dorëzon dorëheqjen e parevokueshme: Angazhimi i Shqipërisë me shqiptarët në...

TIRANË, 29 dhjetor /ATSH/ -Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka paraqitur ditën e sotme dorëheqjen e parevokueshme tek...

Masat e reja antiCovid për udhëtimet drejt Turqisë/ MEPJ: Nga data...

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/  Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën me dije se Turqia ka vendosur masa të reja për personat që udhëtojnë...

Mbretëria e Bashkuar, mbështetëse e jashtëzakonshme e Procesit të Berlinit

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/  Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një bisedë telefonike me Ministrin për Tregtinë Ndërkombëtare...

Situata e COVID-19/ Greqia zgjat vlefshmërinë e lejeve të qëndrimit dhe...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bëri të ditur sot se Ministria Greke e Emigracionit dhe Azilit ka zgjatur vlefshmërinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA