Ballina Etiketimet MEPJ

Etiketim: MEPJ

Abu-Dabi vendos Shqipërinë në listën e vendeve me ngjyrë jeshile, jo...

TIRANË, 14 korrik /ATSH/ Emirati i Abu-Dabit e ka vendosur Shqipërinë në listën e vendeve me ngjyrë jeshile, që do të thotë se shqiptarët...

Xhaçka: Sllovenia, angazhim për integrimin e Ballkanit Perëndimor

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një bisedë me Gašper Dovžan, Sekretari i Shtetit në...

Hyrja në Greqi/ MEPJ: Nga sot funksionojnë 24 orë pikat kufitare...

TIRANË, 1 korrik /ATSH/ Nga sot funksionojnë gjatë 24 orëve pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës për të gjitha kategoritë e udhëtarëve. Ministria për Europën...

Forumi i Prespës për dialog/ Xhaçka: Hapësirë e përbashkët mundësish në...

TIRANË, 1 korrik /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, u shpreh sot se ka ardhur koha për një ndryshim në...

Xhaçka: Nis projekti për realizimin e aplikimeve për dokumente biometrikë në...

TIRANË, 29 qershor /ATSH/ Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë. Ministrja për Europën dher Punët e Jashtme, Olta...

Ministeriali i Koalicionit Global për shkatërrimin e Daesh/ISIS/ në Romë/ Shqipëria...

TIRANË, 28 qershor /ATSH/ Mbahet sot në Romë takimi i Ministrave të Jashtëm të Koalicionit Global për shkatërrimin e Daesh/ISIS. Shqipëria përfaqësohet në ministerial nga...

Lehtësohen lëvizjet e shtetasve shqiptarë që udhëtojnë drejt Spanjës

TIRANË, 24 qershor /ATSH/ Lehtësohen lëvizjet e shtetasve shqiptarë që udhëtojnë drejt Spanjës. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se, shtetasit shqiptarë...

Lëvizja drejt Greqisë, MEPJ informon: Çfarë duhet të dini para se...

TIRANË, 18 qershor /ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën me dije se prej datës 19 qershor, në Greqi do të lejohet...

Udhëtimi drejt vendeve të BE/ MEPJ për ATSH: Ambasadat shqiptare, kontakte...

TIRANË, 18 qershor /ATSH/ Këshilli Europian përditësoi sot listën e vendeve për të cilat duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit, ku përfshihet edhe Shqipëria. Bazuar...

Rekomandimi i BE/ Xhaçka: Rezultat i përmbushjes së kritereve strikte të...

TIRANË, 18 qershor /ATSH/ Pas masave kufizuese të vendosura për shkak të situatës së pandemisë, Këshilli i BE ka miratuar rekomandimin për rishikimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA