Ballina Etiketimet MEPJ

Etiketim: MEPJ

Xhaçka me diplomatët e rinj: Jemi në prag të Konferencës së...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me diplomatët e rinj, që bëhen sot...

“Koalicioni PD-LSI në shërbim të interesave të kryetarëve të vërtetë të...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, Shqipëria i ka përmbushur kushtet për Konferencën e...

Konferenca e parë ndërqeveritare/ Xhaçka: Shqipëria ka bërë gjithçka i është...

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se Shqipëria i ka bërë detyrat e shtëpisë, i...

Xhaçka – Korčok: Shqipëria përmbushi detyrimet, hapja e negociatave rrit besueshmërinë...

TIRANË, 10 shkurt /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, priti në një takim ministrin për Punët e Jashtme dhe Europiane...

Xhaçka: Prioritet reformimi dhe modernizimi i shërbimeve për shqiptarët jashtë vendit

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ Reformimi dhe modernizimi i shërbimit konsullor dhe përmirësimi i shërbimeve për bashkatdhetarët tanë kudo nëpër botë, është prioritet i Ministrisë për...

E-visa/ MEPJ: Nga 1 shkurti, aplikim online nga shtetasit e huaj...

TIRANË, 29 janar /ATSH – I. Vata/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njofton se duke filluar nga data 1 shkurt, të gjithë...

Xhaçka uron Sekretarin Blinken: Krah për krah për forcimin e partneritetit...

TIRANË, 27 janar /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka përshëndetur sot konfirmimin e Antony Blinken si Sekretar i 71-të...

Ndarja nga jeta e profesor Agim Sulajt/ Xhaçka: Një prej pedagogëve...

TIRANË, 25 janar /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Niko Peleshi shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të profesor Agim Sulajt, një prej pedagogëve më...

Sfidoi në mënyrë të përsëritur masat antiCOVID/ Qeveria shqiptare shpall “non...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ "Qeveria shqiptare dëshiron forcimin e marrëdhënieve miqësore me Federatën Ruse, dhe shpreh keqardhje që vullneti i mirë i të dyja palëve...

“Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet”/ Xhaçka: Optimistë që BE-ja...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një videokonferencë me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. “Zhvillova...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA