Ballina Etiketimet Mbyllje

Etiketim: mbyllje

COVID-19 – Seuli mbyll shkollat për shkak të rritjes së rasteve 

SEUL, 25 gusht /ATSH-DPA/ - Shkollat ​​në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul, do të mbyllen sërish, tre muaj pas rihapjes, për shkak të...

COVID-19 – Malta mbyll baret dhe klubet e natës 

VALETA, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Malta do të mbyllë baret dhe klubet e natës nga e mërkura, si përgjigje ndaj rritjes së rasteve me...

COVID-19 – Indonezia mbyll kufijtë për turistët për 2020-n

XHAKARTA, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Për pjesën e mbetur të këtij viti, Indonezia nuk do të lejojë më turistë të huaj që të vizitojnë...

FOKUS – Australia me kufij ende të mbyllur për shkak të...

KANBERRA, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Australia do të vazhdojë me mbylljen e kufijve për t[ huajt për të paktën disa muaj për shkak të...

SHBA – Guterres: Mbyllja e shkollave një katastrofë përgjithësuese

NJU JORK, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Pandemia e COVID-19 ka çuar në ndërprerjen më të madhe të arsimit që është parë ndonjëherë, tha sot...

SOFT NEWS – As… pica?

LONDËR, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Rrjeti britanik i restoranteve ''PizzaExpress'' tha sot se po planifikonte të mbyllte gati 70 restorante në Britaninë e Madhe,...

ZVICËR – Ryan: Mbyllja e kufijve strategji e pazbatueshme në një...

GJENEVË, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Mbajtja e kufijve të mbyllur nuk është një strategji e zbatueshme për të luftuar kundër koronavirusit të ri, paralajmëroi sot...

COVID-19 – Hong Kongu mbyll edhe restorantet

HONG KONG, 27 korrik /ATSH-DPA/ - Hong Kong ndaloi sot edhe ngrënien në restorante, në mes të një valë të tretë të koronavirusit, që...

PRAGË – Qeveria çeke përjashton një bllokim të dytë për shkak...

PRAGË, 25 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri çek, Andrej Babis përjashtoi një bllokim të dytë në vendin e tij, pavarësisht rritjes së niveleve të infeksioneve...

COVID-19 – Kina shpall gjendje lufte në provincën e Xinjiangut, pas...

PEKIN, 19 korrik /ATSH-DPA/ - Autoritetet në provincën perëndimore të Kinës, Xinjiang kanë shpallur "gjendjen e luftës", pasi rajoni po përpiqet të ngrihet pas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA