Ballina Etiketimet Mbyllje

Etiketim: mbyllje

COVID-19 – Kanadaja rimbyllet për shkak të valës së tretë

MONTREAL, 1 prill /ATSH-AFP/ - Përballë një valë të tretë COVID-19, dy provincat më të populluara të Kanadasë, Ontario dhe Quebec, kanë marrë masa...

GJERMANI – Polemika për mbylljen e qendrave te vaksinimit për Pashkë

BERLIN, 30 mars /ATSH-ANSA/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn ka paralajmëruar kundër ndalimit të vaksinimeve gjatë pushimeve të Pashkëve, ndërsa disa lande,...

COVID-19 – Finlanda shpall gjendjen e jashtëzakonshme, ndalon grumbullimet

FINLANDË, 1 mars /ATSH-ANSA/ - Finlanda shpalli sot gjendjen e jashtëzakonshme përballë rritjes së infektimeve me COVID-19, sipas medias, dhe po përgatitet të mbyllë...

COVID-19 – Polonia shqyrton mbylljen e kufijve me Sllovakinë dhe Republikën...

VARSHAVË, 21 shkurt /ATSH-PAP/ - Polonia mund të vendosë kufizime në kufijtë e vendit me Sllovakinë dhe Republikën Çeke për shkak të përkeqësimit të...

GREQI – ”Medea” mbyll portet kryesore të vendit

ATHINË, 16 shkurt /ATSH-ANA/ - Të gjitha lundrimet nga portet kryesore greke të Pireut, Rafinas dhe Lavrios janë ndaluar për shkak të erërave të forta...

COVID-19 – Izraeli mbyll hapësirën ajrore në një përpjekje për të...

TEL AVIV, 26 janar /ATSH-DPA/ - Izraeli ka mbyllur aeroportin e tij të vetëm ndërkombëtar në një përpjekje për të parandaluar ardhjen e varianteve...

COVID-19 mbylli një në pesë qendra italiane të shëndetit mendor

ROMË, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Gjatë bllokimit të parë, 20% e qendrave të shëndetit mendor në Itali u mbyllën, sipas një studimi nga Shoqata...

SLLOVENI – Mbyllet centrali bërthamor pas tërmetit në Kroaci

LUBJANË, 29 dhjetor /ATSH-STA/ - Centrali bërthamor i Sllovenisë, Kërshko, u mbyll sot si një masë paraprake, pas tërmetit me madhësi 6,3 ballë Rihter...

JAPONI – Gjykata ndalon hapjen e një centrali bërthamor

OSAKA, 4 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Për herë të parë që nga aksidenti i Fukushimës, një gjykatë japoneze e konsideroi të pavlefshëm miratimin nga Autoriteti...

Pika doganore e Kakavijës mbyllet për 24 orë/ Doganat sqarojnë bizneset

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njofton të gjithë qytetarët dhe bizneset që kryejnë aktivitet import-eksporti nëpërmjet pikës doganore Kakavijë, se kjo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA