Ballina Etiketimet Mbyllje

Etiketim: mbyllje

HAGË – Holanda mbyll përkohësisht disa njësi urgjence spitalore

HAGË, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Sistemi shëndetësor holandez po përballet me vështirësi të mëdha për shkak të rritjes së numrit të pacientëve me COVID-19,...

SPANJË – Katalonja mbyll baret dhe restorantet për 15 ditë për...

BARCELONË, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Baret dhe restorantet do të mbyllen për 15 ditë në rajonin spanjoll të Katalonjës, në verilindje të Spanjës, duke...

FRANCË – Parisi drejt mbylljes së bareve, por jo të restoranteve

PARIS, 3 tetor /ATSH-ANSA/ - Infeksionet me COVID-19 në të gjithë botë nuk po ndalen, duke arritur në 35 milionë. Ndërkohë, në Paris përkeqësohet situata...

COVID-19 – Seuli mbyll shkollat për shkak të rritjes së rasteve 

SEUL, 25 gusht /ATSH-DPA/ - Shkollat ​​në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul, do të mbyllen sërish, tre muaj pas rihapjes, për shkak të...

COVID-19 – Malta mbyll baret dhe klubet e natës 

VALETA, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Malta do të mbyllë baret dhe klubet e natës nga e mërkura, si përgjigje ndaj rritjes së rasteve me...

COVID-19 – Indonezia mbyll kufijtë për turistët për 2020-n

XHAKARTA, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Për pjesën e mbetur të këtij viti, Indonezia nuk do të lejojë më turistë të huaj që të vizitojnë...

FOKUS – Australia me kufij ende të mbyllur për shkak të...

KANBERRA, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Australia do të vazhdojë me mbylljen e kufijve për t[ huajt për të paktën disa muaj për shkak të...

SHBA – Guterres: Mbyllja e shkollave një katastrofë përgjithësuese

NJU JORK, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Pandemia e COVID-19 ka çuar në ndërprerjen më të madhe të arsimit që është parë ndonjëherë, tha sot...

SOFT NEWS – As… pica?

LONDËR, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Rrjeti britanik i restoranteve ''PizzaExpress'' tha sot se po planifikonte të mbyllte gati 70 restorante në Britaninë e Madhe,...

ZVICËR – Ryan: Mbyllja e kufijve strategji e pazbatueshme në një...

GJENEVË, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Mbajtja e kufijve të mbyllur nuk është një strategji e zbatueshme për të luftuar kundër koronavirusit të ri, paralajmëroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA