Ballina Etiketimet Mbyllje

Etiketim: mbyllje

Pika doganore e Kakavijës mbyllet për 24 orë/ Doganat sqarojnë bizneset

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njofton të gjithë qytetarët dhe bizneset që kryejnë aktivitet import-eksporti nëpërmjet pikës doganore Kakavijë, se kjo...

BRITANI E MADHE – Johnson: Mbyllja antiCOVID-19 do të përfundojë më...

LONDËR, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Mbyllja e re, që fillon të enjten në Angli, do të përfundojë automatikisht më 2 dhjetor, siguroi sot kryeministri...

COVID-19 – Turqia vendos shtetrrethimin e natës

ANKARA, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Restorantet, vendet kulturore dhe shumica e bizneseve në Turqi tani do të duhet të mbyllen në 22:00 me orën...

LONDËR – CBI: Ekonomia britanike nën kërcënimin e rimbylljes

LONDËR, 2 nëntor /ATSH-AFP/ - Rikthimi i mbylljes në Angli, e cila mund ta kthejë vendin në recesion, është me të vërtetë shkatërruese për...

MINSK – Bjellorusia mbyll kufijtë tokësorë me BE

MINSK, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet bjelloruse njoftuan sot mbylljen e përkohshme të kufijve tokësorë të vendit me Lituaninë, Letoninë, Ukrainën dhe Poloninë, duke...

COVID-19 – Greqia mbyll Selanikun

ATHINË, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Greqia urdhëroi sot kufizime shtesë, përfshirë një shtetrrethim nate në qytetin e dytë më të madh të vendit, Selanik,...

SPANJË – Rajonet mbyllin territorin për shmangien e bllokimit të plotë...

BARCELONË, 29 tetor /ATSH-AFP/- Njëri pas tjetrit, rajonet spanjolle po mbyllin territorin e tyre për të kufizuar përhapjen e virusit dhe, si rrjedhojë, të...

HAGË – Holanda mbyll përkohësisht disa njësi urgjence spitalore

HAGË, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Sistemi shëndetësor holandez po përballet me vështirësi të mëdha për shkak të rritjes së numrit të pacientëve me COVID-19,...

SPANJË – Katalonja mbyll baret dhe restorantet për 15 ditë për...

BARCELONË, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Baret dhe restorantet do të mbyllen për 15 ditë në rajonin spanjoll të Katalonjës, në verilindje të Spanjës, duke...

FRANCË – Parisi drejt mbylljes së bareve, por jo të restoranteve

PARIS, 3 tetor /ATSH-ANSA/ - Infeksionet me COVID-19 në të gjithë botë nuk po ndalen, duke arritur në 35 milionë. Ndërkohë, në Paris përkeqësohet situata...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA