Ballina Etiketimet Mbeshtetje

Etiketim: mbeshtetje

GJERMANI – Merkel: Mbështetje urgjente për Indinë përballë COVID-19

BERLIN, 25 prill /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se qeveria e saj po përgatiste furnizimin me një ndihmë urgjente për Indinë...

KE, 90 mln euro për Shqipërinë/ Balla: Dëshmi e solidaritetit të...

TIRANË, 31 mars /ATSH/ -Kryetari i Grupit Parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla ka shprehur mirënjohje ndaj Komisionit Europian për mbështetjen prej 90 milion...

FOKUS – Netanyahu ka nevojë për rivalë për formimin e qeverisë

TEL AVIV, 24 mars /ATSH-DPA/ - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu do të ketë nevojë për mbështetjen e rivalit të tij, Naftali Bennett për të...

Çelet nesër thirrja për Skemën Kombëtare të mbështetjes në Bujqësi 2021/...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Nga data nesër (24 mars) deri në 15 prill do të çelet thirrja për të aplikuar në Skemën Kombëtare të mbështetjes...

Zhvillimi i blegtorisë, Ekonomi: Skema mbështetëse në ndihmë të sektorit, prioritet...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Skema mbështetëse në ndihmë të sektorit të blegtorisë janë prioritet i qeverisë. Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi bëri të...

BRUKSEL – Borrel: BE-ja të mbështesë Turqinë për strehimin e mbi...

BRUKSEL, 19 mars /ATSH-AA/ - Bashkimi Europian duhet të mbështesë Turqinë për strehimin e më shumë se katër milionë refugjatëve, deklaroi shefi i politikës...

Ullishtari/ AZHBR mbështet 37 investime të reja duke shtuar mbjelljet në...

TIRANË, 15 mars /ATSH/ Fermerët në të gjithë vendin po shtojnë interesin gjithnjë e më shumë për të shfrytëzuar tokat e tyre, për mbjelljen...

USAID, 1.4 milion USD financime për 31 agrobiznese në pronësi të...

TIRANË, 13 mars /ATSH/ Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar  (USAID) në Shqipëri është angazhuar për të rritur mundësitë ekonomike dhe marrëdhëniet...

FOKUS – Mbështetja për marrjen e vaksinës antiCovid-19 në rritje

PARIS, 1 mars /ATSH-AFP/ - Mbështetja e popullatës për vaksinën kundër COVID-19 është në rritje në disa vende të tilla si Britania e Madhe,...

“Më shumë biznese të vogla se para pandemisë”/ Inkurajim nga zerimi...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një bashkëbisedim me qytetarët në Berat se, sot kemi më shumë biznese të vogla...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA