Ballina Etiketimet Mbeshtetje

Etiketim: mbeshtetje

Modernizoi impiantet e përpunimit me mbështetjen e AZHBR/ Fabrika në Boboshticë...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Tani rreth 1000 blegtorë të zonës së Korçës kanë një vend të sigurt për qumështin e tyre në fabrikën "Shaka" Boboshticë,...

Skema Kombëtare 2020/ Mbështetje për 1450 bletërritësit që aplikuan për subvencion

TIRANË, 15 janar /ATSH/- Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, Frida Krifca në një takim me drejtuesit Pëllumb Aleksi dhe Ervis Mema...

Këndi Amerikan në Kukës/ Mbështetje për të rinjtë në komunitetet e...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ Mbështetje për të rinjtë në komunitetet e shkollave të mesme në zonën e Kukësit. Këndi Amerikan në Kukës dhe Qendra për...

Cakaj: Mbështetje financiare për qendrën rinore në Bujanoc, shkollën dixhitale në...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Në vijim të mbështetjes së drejtpërdrejtë politike, financiare dhe institucionale për shqiptarët që jetojnë në Luginën e Preshevës, Ministri në...

Banka Botërore mbështet Shqipërinë për rimëkëmbjen ekonomike dhe rindërtim sa më...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Banka Botërore do të ndihmojë Shqipërinë që të forcojë transparencën dhe qëndrueshmërinë e financave të veta, të zgjerojë burimet për rimëkëmbje e...

I bashkohet Veliajt/ Anxhela Peristeri: Ndryshimin e kam parë me sy,...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Në një takim me 100 të rinj online, këngëtarja Anxhela Peristeri ka shprehur mbështetje për punën e kryetarit të bashkisë së...

Gjermania partner i besueshëm/ Mbështetje ndaj Shqipërisë në rrugën e saj...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Qeveria gjermane mbetet e përkushtuar të vazhdojë të jetë një partner i fortë dhe i besueshëm, si dhe do të vazhdojë...

Akuza e Bashës për fshehje të numrit të viktimave nga COVID/...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot "për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cenon drejtpërdrejtë integritetin moral e profesional të...

Shqipëria, vendi i parë në rajon për përthithjen e fondeve të...

TIRANË, 13 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "mbështetja jonë për bujqësinë nuk është asistencë sociale por është mbështetje për gjithë këto...

Përfitoi nga skemat e AZHBR-së/ Sipërmarrja private në Dibër, histori suksesi...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ “Kop. Frut 2012” është një histori suksesi për Dibrën dhe për agrobiznesin shqiptar. Kryeministri Edi Rama e cilësoi këtë një shembull frymëzues...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA