Ballina Etiketimet MAS

Etiketim: MAS

“Shqipëria ime”/ Konkurs pikture për nxënësit në prag të Festave të...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Në prag të Festave të Nëntorit, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë do të çelë konkursin e pikturës “Shqipëria ime”. Ministrja e...

ITALI – Di Maio: Vlerësojmë mbështetjen e Gjermanisë për planin ambicioz...

ROMË, 22 qershor /ATSH-ANSA/ - Ne e vlerësojmë shumë mbështetjen e Gjermanisë në planin ambicioz të Fondit të Rimëkëmbjes, deklaroi ministri i Jashtëm italian,...

GJERMANI – Maas: Europa të sigurojë ndikimin e saj në botë,...

BERLIN, 25 maj /ATSH-DPA/ - Europa duhet të sigurojë patjetër ndikimin e saj në botë, pas pandemisë, deklaroi ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas...

GJERMANI – Maas kundër Trump: Investimi më i mirë është forcimi...

BERLIN, 15 prill /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, ka kritikuar vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për ndërprerjen e fondeve...

“Matura Shtetërore 2019”, MAS: Vajzat rezultate më të larta krahasuar me...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Sikurse ndodh çdo fillimviti, pranë ambienteve të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) u zhvillua analiza e rezultateve të Maturës...

GJERMANI – Maas: Haftar premtoi se do të respektojë armëpushimin aktual

BERLIN, 17 janar /ATSH-AA/- Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, deklaroi se lideri i forcave të armatosura jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa...

LIBI – Mas vizitë surprizë në Libi, do të takohet me...

BENGAZI, 16 janar /ATSH-ANA /- Ministri i Jashtëm gjerman Haiko Maas ka zhvilluar një vizitë befasuese në Libi me shpresën e takimit me gjeneralin...

Nis viti i ri akademik/ Shahini: Do vazhdojmë me përgjysmimin e...

TIRANË, 14 Tetor /ATSH/ -Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Besa Shahini, i ka uruar suksese të gjithë studentëve që nisin sot vitin e ri...

GJERMANI – Maas: SHBA ka zgjedhur konfrontimin në fushën e tregtisë

BERLIN, 4 tetor /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas akuzoi SHBA-në për refuzimin e ofertave për një zgjidhje miqësore në tregti...

GJERMANI – Monument për viktimat polake të nazizmit

VARSHAVË, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Një monument për viktimat polake të nazizmit do të ndërtohet në Berlin. Angazhimi u mor dje nga ministri i Jashtëm...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA