Ballina Etiketimet MAIO

Etiketim: MAIO

ITALI – Di Maio: Nevojitet përgjigje e koordinuar kundër ekstremizmit

ROMË, 13 shtator /ATSH-ANSA/ - Situata në Afganistan tregon se kërcënimi i ekstremizmit në rritje qëndron ende dhe kërkon një përgjigje të koordinuar konkrete...

ITALI – Di Maio & Maas: Europa e së ardhmes e...

ROMË, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Italia dhe Gjermania janë të angazhuara në rreshtin e  parë për të përfshirë të rinjtë në një dialog për...

ITALI – Di Maio: Paga minimale në BE të jetë e...

ROMË, 24 maj /ATSH-ANSA/ - Nuk është më e mundur të zvarritet një ndërhyrje në nivelin europian që i bën kushtet e pagës minimale...

Një kravatë për… John Kerryn!

ROMË, 14 maj /ATSH-ANSA/ - Para se të largohesha, i dhashë mikut tim, John Kerry një kravatë ''Made in Italy'', sepse produktet tona, përveç...

UASHINGTON – Di Maio: Bashkëpunim më i fortë italo-amerikan në Libi

UASHINGTON, 13 prill /ATSH-ANSA/ - Një bashkëpunim më i fortë midis Italisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës parashikohet në Libi, deklaroi ministri i...

ROMË – Di Maio & Blinken: Italia dhe SHBA të bashkuara...

ROMË, 2 prill /ATSH-ANSA/ - 2021 do të jetë një vit i kthimit të faqes nga pandemia dhe ndryshim e paradigmës në mënyrën se...

ITALI – Di Maio: Nevojitet krijimi i një prokurorie europiane kundër...

ROMË, 12 nëntor /ATSH-ANSA/ - Popujt e Europës duhet të jenë gjithnjë e më të bashkuar për t'u përballur me terrorizmin dhe për ta...

ITALI – Di Maio: Referendumi zviceran lajm i mirë për Europën

ROMË, 29 shtator /ATSH-ANSA/ - Refuzimi i një propozimi kundër migracionit në Zvicër, për të cilën banorët e Konfederatës votuan të dielën e kaluar,...

Di Maio: Falenderoj Kroacinë për rezultatet gjatë presidencës së BE, sidomos...

ROMË, 3 korrik /ATSH-ANSA/- Ministri italian i punëve të Jashtme, Luigi Di Maio, zhvilloi një bisedë telefonike me ministrin e punëve të Jashtme të...

ITALI – Di Maio: Vlerësojmë mbështetjen e Gjermanisë për planin ambicioz...

ROMË, 22 qershor /ATSH-ANSA/ - Ne e vlerësojmë shumë mbështetjen e Gjermanisë në planin ambicioz të Fondit të Rimëkëmbjes, deklaroi ministri i Jashtëm italian,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA