Ballina Etiketimet MAIO

Etiketim: MAIO

ITALI – Di Maio: Rihapim kantierin ”Made in Italy” për botën

ROMË, 8 qershor /ATSH-ANSA/ - Ministria e Jashtme italiane nënshkroi sot Paktin për Eksportet, që do të përmbledhë burimet e jashtëzakonshme të alokuara nga...

ITALI – Di Maio: Po punojmë për rifuqizimin e produkteve ”Made...

ROME, 5 maj /ATSH-ANSA/- Jemi duke punuar për planin e rindezjes së eksporteve të kompanive dhe për të mbrojtur produktet tona ''Made in Italy,...

ITALI – Ura e re në Genova, Di Maio: Sot rilind...

ROME, 28 prill /ATSH-ANSA/- Sot rilind një vepër madhështore, dhe kjo falë këmbënguljes së komisionerit Marco Bucci, deklaroi ministri i Jashtëm italian Luigi Di...

ITALI – Di Maio: Të përgjysmohen rrogat e politikanëve

ROME, 30 mars /ATSH-ANSA/- Në këtë luftë kundër koronavirusit të gjithë po bëjnë sakrifica të mëdha, deklaroi ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio. "Këto...

ITALI – Di Maio: Italisë i duhen 100 milionë maska...

ROME, 22 mars /ATSH-ANSA/ – Italisë i duhen 100 milionë maska në muaj, dhe unë si ministër i Jashtëm, kam kontaktuar me ambasadorë dhe...

ITALI – Di Maio: Të gatshëm të mbrojmë italianët dhe kompanitë...

ROMË, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Do të jetë një ditë shumë e ngarkuar për qeverinë dhe ne  jemi të përqendruar në të gjitha masat...

ITALI -Di Maio: Ballkani Perëndimor interes strategjik për BE-në

ROMË, 10 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ballkani Perëndimor është një interes kombëtar strategjik për arsye politike, ekonomik dhe sigurie, deklaroi ministri i Jashtëm Luigi Di...

ITALI – Di Maio: Në Shqipëri për mbështetje në rrugën drejt...

ROMË, 11 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Do të jem në Shqipëri për ta mbështetur atë në rrugën drejt BE-së, deklaroi sot ministri i Jashtëm italian,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA