Ballina Etiketimet Lukashenko

Etiketim: lukashenko

GJENEVË – Zvicra sanksionon presidentin bjellorus Lukashenko

GJENEVË, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Zvicra njoftoi sot se ka vendosur sanksione financiare kundër presidentit bjellorus Alexander Lukashenko, të cilit i ka ndaluar edhe...

BRUKSEL – BE nis procedurën e sanksioneve kundër Lukashenkos

BRUKSEL, 4 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian nisi sot procedurën për të sanksionuar presidentin bjellorus Aleksander Lukashenko, djalin e tij, Viktor dhe 13 zyrtarë...

BJELLORUSI – Nisin grevat mbarëkombëtare me kërkesë dorëheqjen e Lukashenkos

MINSK, 26 tetor /ATSH-ANSA/ - Në Bjellorusi kanë nisur greva mbarëkombëtare, të thirrura nga opozita, me kërkesë dorëheqjen e presidentit Aleksander Lukashenko, raporton gazeta...

BJELLORUSI – Tikhanovskaya: Lukashenko ka torturuar qindra të burgosur

MINSK, 20 tetor /ATSH-ANSA/ - Kreu i opozitës bjelloruse Svetlana Tikhanovskaya përsëriti pretendimet se autoritetet bjelloruse kanë torturuar qindra protestues të ndaluar. "Torturat përdoren për...

BJELLORUSI – Mbi 100 të arrestuar në marshimin kundër Lukashenkos

MINSK, 19 tetor /ATSH-ANSA/- Mbi 100 persona u arrestuan në Minsk gjatë një marshimi kundër presidentit, Alexander Lukashenko, në të cilin morën pjesë mijëra...

BRUKSEL – BE marrëveshje për sanksionimin e Lukashenkos

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Ministrat e Punëve të Jashtme të Bashkimit Europian ranë sot dakord për sanksionimin e presidentit bjellorus, Alexander Lukashenko për...

BRUKSEL – Maas: Lukashenko të jetë në listën e sanksioneve të...

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass kërkon ta shohë presidentin bjellorus, Aleksander Lukashenko, në listën e sanksioneve të BE...

RUSI – Lukashenko takohet me opozitarët e burgosur

MOSKË,  10 tetor /ATSH-DPA/ - Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko u takua sot me disa anëtarë të burgosur të opozitës dhe këshillit të saj koordinues,...

MINSK – Opozita bjelloruse thirrje për marshim të grave kundër Lukashenkos

MINSK, 9 tetor /ATSH-DPA/ - Opozita bjelloruse u bëri thirrje grave në të gjithë botën që të zhvillojnë këtë fundjavë një marshim kundër presidentit...

BRUKSEL – BE: Presidenti Lukashenko nuk është në listën e sanksioneve

BRUKSEL, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandre Lukashenko nuk bën pjesë në listën e personave të sanksionuar nga BE, theksoi sot për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA