Ballina Etiketimet Luiza Gega

Etiketim: Luiza Gega

TOKIO 2020 – Luiza Gega renditet e 13-ta në garën 3000...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Atletja shqiptare, Luiza Gega është renditur e 13-ta në finalen e garës së 3000 metra me pengesa në Lojërat Olimpike “Tokio...

TOKIO 2020 – Luiza Gega kualifikohet për finalen e 3 000...

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Atletja shqiptare Luiza Gega kualifikohet në finalet e 3 000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike. Komiteti Olimpik shqiptar duke përcjellë suksesin...

Kampionati i Atletikës/ Luiza Gega rekord të ri në 10 mijë...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ Në datat 10 dhe 11 gusht u zhvillua Kampionati Kombëtar i 82-të për të rritur i atletikës në ”Elbasan Arena”. Në...

E bllokuar në Kenia/ Atletja Gega apel shqiptarëve: Të sakrifikojmë të...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ - Atletja shqiptare Luiza Gega ndodhet në Kenia ku po zhvillon stërvitjen  për pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Por, situate që...

Nëntetarja Luiza Gega fiton vendin e tretë në lojërat Olimpike Ushtarake...

TIRANË, 22 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Sportistja  e njohur shqiptare, që njëherazi është edhe nëntetare në Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Luiza Gega, ka fituar...

Atletikë/ Luiza Gega renditet e 9-ta në Botërorin e Katarit

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ Atletja shqiptare Luiza Gega ia doli të kualifikohet për në fazën finale të garës së 3000 metrave me pengesa, në...

Luiza Gega, shqiptarja e parë që kualifikohet në finalen e Botërorit...

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ - Atletja Luiza Gega arrin të kualifikohet për në finalen e 3000 m me pengesa në Botërorin e Atletikës që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA