Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Transformim i trotuarit në bulevardin “Gjergj Fishta” në Lezhë / Ndreu:...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Trotuari i bulevardit "Gjergj Fishta" në Lezhë po transformohet. “Qyteti i Lezhës do të përjetojë një transformim radikal”, u shpreh sot...

PD: Pezullohet shërbimi mjekësor në Kurbin

TIRANË, 16 janar/ATSH- A. Fortuzi/- Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia deklaroi sot se në Kurbin është pezulluar shërbimi mjekësor, duke lënë 75 mijë banorë...

PD, Metaliaj: Të bashkuar për të sjellë një qeveri që punon...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lindita Metaliaj u takua ditën e sotme me banorë në Spiten të Lezhës. Sipas zyrës së shtypit...

Situata nga reshjet/ Ndreu për ATSH: Situata po shkon drejt përmirësimit,...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Situata nga përmbytjet në Lezhë si pasojë e reshjeve të dendura të shiut po shkon drejt përmirësimit. Në një prononcim për ATSH-në,...

Investimet e 2 viteve të fundit po nxjerrin Lezhën nga harta...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Prefekti i qarkut të Lezhës, Gjok Jaku informoi se sot sipërfaqja me prezencë uji është ulur me 50%, çka tregon për...

Lezha, dje dhe sot/ Rama: Kujtoni qametet e përmbytjeve që ndodhnin...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ "Nën rrebeshin e ditëve të fundit duhej dalë larg Lezhës për të gjetur ujë ende të pambledhur nga kanalet dhe fare...

“Në Lezhë janë evakuuar rreth 27 familje”/ Ndreu: Gjendja është përmirësuar,...

TIRANË, 11 janar /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu deklaroi sot se, gjendja në Lezhë pas reshjeve të shumta është përmirësuar dhe...

Pikë historikisht kritike në mot me reshje të larta/ Dëshmia e...

  TIRANË, 10 janar/ATSH/ Gjadri i Lezhës, është një prej pikave historikisht kritike në mot reshjesh të larta, por sot falë investimeve të kryera nga...

Moti i keq, bashkia Lezhë apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Lezhës i bëri apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm, për shkak të motit të keq që do të përfshijë...

Restaurohet Kisha e Shën Barbaras në Pllanë të Lezhës/ Shërbeu edhe...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në ceremoninë e organizuar në Lezhë me rastin e restaurimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA