Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Dita kombëtare e depistimit të kancerit të gjirit, Manastirliu: Brenda vitit,...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Lezha deklaroi se brenda vitit do të ketë mamografi në çdo spital...

Shpërndahen tableta dixhitale për nxënës të klasave kolektive në Lezhë, Rama:...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ "Sot jemi në Lezhë për të çuar përpara një nismë të qeverisë tonë, të Ministrisë së Arsimit në mbështetje të nxënësve,...

Masat antiCOVID/ Deputetët e Komisionit të Shëndetësisë, vizitë në spitalin e...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Çështjet e shëndetit në qarkun e Lezhës ishin në fokus të një vizite monitoruese në terren që Komisioni kuvendor për...

Pas dekadash braktisjeje të Shëndetësisë/ Vijon me intensitet puna për ndërtimin...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Në Lezhë po vijon me intensitet puna për ndërtimin e maternitetit të ri, brenda korpusit të këtij spitali rajonal. Materniteti i ri...

Rindërtimi/ Miratohet përdorimi i mbi 253 milionë lekëve për rikonstruksionet e...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e fundit përdorimin e fondit të Rindërtimit, në masën 253 463 855 lekë, për financimin...

Lezhë, së shpejti nis puna për rehabilitimin e fasadave në dy...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Fasadat e pallateve të lagjes “Bregu i Drinit” dhe rrugës “Lalm i Ri” në qytetin e Lezhës do të kenë së...

Kurs profesional për udhërrëfyes turistik, nxitje punësimit dhe zhvillimit të turizmit...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Turizmi vijon të mbetet shtylla kryesore e ekonomisë në Lezhë, ndaj dhe certifikimi për herë të parë i udhërrëfyesve turistikë në...

Tjetërsimi i pronave te “Rana e hedhun”/ Dënohet me 4 vite...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Gjykata e Lezhës dënoi sot me 4 vite burg ish-kryetarin e bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj, lidhur me akuzat për tjetërsimin e...

Lezhë, 51 300 metra linearë kanale kulluese dhe vaditëse u pastruan...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Drejtoria e Bujqësisë në bashkinë Lezhë, po punon me ritme të larta për pastrimin e kanaleve të dyta dhe të treta...

“Po rilind më e bukur dhe më e fortë”/ Shkolla “Llesh...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ 535 nxënës dhe mësuesit e shkollës së Mesme të Bashkuar “Llesh Nik Daka” në Lezhë do të rikthehen këtë 26...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA