Ballina Etiketimet Lezhë

Etiketim: Lezhë

Tjetërsimi i pronave te “Rana e hedhun”/ Dënohet me 4 vite...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Gjykata e Lezhës dënoi sot me 4 vite burg ish-kryetarin e bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj, lidhur me akuzat për tjetërsimin e...

Lezhë, 51 300 metra linearë kanale kulluese dhe vaditëse u pastruan...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Drejtoria e Bujqësisë në bashkinë Lezhë, po punon me ritme të larta për pastrimin e kanaleve të dyta dhe të treta...

“Po rilind më e bukur dhe më e fortë”/ Shkolla “Llesh...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ 535 nxënës dhe mësuesit e shkollës së Mesme të Bashkuar “Llesh Nik Daka” në Lezhë do të rikthehen këtë 26...

Pas 3 dekadash ndërtohet ujësjellësi i ri në Lezhë, banorët 24...

TIRANË, 8 shtator/ATSH/ Banorët e Lezhës do të furnizohen 24 orë me ujë të pijshëm në vitin 2021, pas përfundimit të punimeve të ujësjellësit...

Rindërtimi/ Në 26 nëntor, nxënësit dhe mësuesit e shkollës së Mesme...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Nxënësit dhe mësuesit e shkollës së Mesme të Bashkuar “Llesh Nik Daka” në Lezhë, që u dëmtua nga tërmeti i 26...

FOTOGALERI/Turistët zgjedhin Lezhën për të pushuar

TIRANË, 4 gusht /ATSH/ Lezha ofron mundësi turizmi jo vetëm detin, por dhe lumin, natyrën, malin, kulinarinë dhe turizmin historik, ku zonat turistike të...

Nuk respektuan masat antiCOVID/ Gjobiten me nga 1 milion lekë administratorët...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Policia e Lezhës ka ndëshkuar me nga 1 milion lekë gjobë administratorët e katër lokaleve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet...

Ambasadorja Kim në Kune-Vain: SHBA 1.8 milionë dollarë për turizmin, të...

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, tha sot se “SHBA kanë dhënë rreth 1.8 milionë dollarë për të ndihmuar industrinë e turizmit,...

Zona turistike e Tales në Lezhë, pasuri mbarëkombëtare që duhet mbrojtur...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, duke e cilësuar zonën e Tales në Lezhë një festival turistik tha se "kjo...

FOTO/ Vepra teatrore “Jul Cezari” në Memorialin e Skënderbeut në Lezhë,...

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” shfaqi në fundjavë për publikun e Lezhës veprën teatrore “Jul Cezari” në Memorialin e Skënderbeut. Kjo shfaqje,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA