Ballina Etiketimet Largim

Etiketim: largim

GJERMANI – Seehofer njofton largimin nga politika

BERLIN, 30 maj /ATSH-ANSA/ - Udhëheqësi bavarez i partisë CSU për vitet 2008-2018, dhe minister i Brendshëm në qeverinë e Angela Merkel, Horst Seehofer,...

Zyrtare/ Massimiliano Allegri largohet nga “Juventusi”

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Trajneri Massimilianio Allegri largohet nga "Juventusi". Trajneri italian dhe drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” kanë vendosur me marrëveshje të ndërpresin...

BM – May pranon të largohet pas votimit mbi Brexit

LONDËR, 16 maj /ATSH-DPA/ - Kryeministrja britanike, Theresa May pranoi sot të përcaktojë një afat për t’u tërhequr si lidere e Konservatorëve pasi deputetët...

SHBA – Trump kërkon largimin e shefit të shërbimeve sekrete

UASHINGTON, 20 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti i SHBA-së Donald Trump, po shqyrton heqjen e Drejtorit të Shërbimit Sekret Kombëtar, Daniel Coats, pasi mendon se...

KOMENT – Orban heq statujën e heroit antisovjetik Imre Nagy

BUDAPEST, 29 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Në agim, gati në mënyrë sekrete, qeveria populiste e Viktor Orbanit hoqi dje nga sheshi i parlamentit në Budapest...

BERLIN – 38% e gjermanëve duan largimin e Merkelit nga kancelaria

BERLIN, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Të paktën 38% e qytetarëve gjermanë do të donin që Angela Merkel të largohej nga posti i kancelares përpara...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave, largohet Ahmetaj emërohet Anila Denaj

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Anila Denaj do të jetë ministrja e re e Ekonomisë dhe Financave, ndërsa largohet nga kjo detyrë Arben Ahmetaj. Në mbledhjen...

Rinovon kontratën, por pritet të largohet pas pak muajsh

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Rinovon kontratën me "Juventusin" por bëhet gati të largohet verën e ardhshme. "Juventusi" flitet se ka arritur akordin për rinovimin...

LONDËR – Nigel Farage, mbështetës i zjarrtë i Brexit largohet nga...

LONDËR, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Eurodeputeti Nigel Farage, një mbështetës i patundur i një Brexit pa kompromis, njoftoi sot largimin nga partia eurofobe dhe...

DOHA – Katari njofton largimin nga OPEC-u

DOHA, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Katari pritet të largohet në muajin janar nga Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC), njoftoi sot ministri i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA