Ballina Etiketimet Largim

Etiketim: largim

BJELLORUSI – Nobelistja i kërkon Lukashenkos largimin nga pushteti

MINSK, 13 gusht /ATSH-ANSA/ - Gazetarja e njohur dhe fituesja e çmimit Nobel për Letërsinë, Svjetlana Aleksieviç i kërkoi presidentit bjellorus, Aleksander Lukashenko që të...

FUTBOLL – CR7 qetëson Juventusin, nuk do të largohet

TORINO, 25 prill /ATSH-MIA/- Futbollisti më i rëndësishëm i Juventusit, Kristiano Ronaldo ka shprehur gatishmërinë të mbetet në klub edhe dy sezone, bëri të...

BM – COVID-19 largon mbretëreshën Elizabeth II nga Londra

LONDER, 17 mars /ATSH-DPA/ - Mbretëresha Elizabeth II ka anuluar festat në Pallatin Buckingham të Londrës dhe do të largohet nga pallati të enjten...

BERLIN – Maas kundër largimit të hebrenjve nga Gjermania

FRANKFURT, 26 janar /ATSH-AFP/ - Hebrenjtë do të largohen masivisht nga Gjermania nëse nuk bëhet asgjë për të luftuar kundër rritjes së antisemitizmit, theksoi...

FRANCË – Juncker: Kujdesuni për Europën

STRASBURG, 22 tetor /ATSH-AFP/- Presidenti në ikje i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker u kërkoi eurodeputetëve që të kujdesen për Europën gjatë një diskutimi mbi...

Siguria ushqimore/ Durrës, vijon aksioni për largimin e kioskave pranë shkollave

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Bashkia e Durrësit vijon aksionin për largimin e kioskave që ndodhen pranë shkollave, me qëllim rritjen e sigurisë ushqimore tek fëmijët. Policia...

FOTO/ Durrës, largohen kioskat informale pranë shkollave, lirohen hapësirat publike

TIRANË, 10 shtator/ATSH.- Në qytetin e Durrësit nuk do të ketë më kioska që tregtojnë produkte ushqimore pranë shkollave 9 vjeçare dhe të mesme. Bashkia...

ITALI – Një figurë e rëndësishme e Forza Italia-s njofton largimin...

ROMË, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Forza Italia (FI), partia e Silvio Berlusconi vijon të humbë shkëlqimin dhe reputacionin dhe po humbet një anëtar të...

SHBA – Trump njofton largimin e Sarah Sanders, zëdhënësja e Shtëpisë...

UASHINGTON, 13 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot largimin në fund të qershorit të Sarah Sanders, zëdhënëses së Shtëpisë së Bardhë. ‘’E...

BM – May do të largohet vetëm pasi pasuesi i saj...

LONDËR, 6 qershor /ATSH-ANSA/ - Theresa Ma, që nesër dorëhiqet formalisht nga drejtimi i Partisë Konservatore duke hapur zyrtarisht garën për zgjedhjen e pasuesit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA