Ballina Etiketimet Largim

Etiketim: largim

Reagime të ashpra pas largimit të Solskjaer nga ”Manchester United”

LONDËR, 22 nëntor /ATSH/ - Drejtuesit e ''Manchester United'' shkarkuan trajnerin Ole Gunnar Solskjaer vetëm disa muaj pasi ai nënshkroi një kontratë të re...

Ajkë komplimentesh për kancelaren

TIRANË, 24 tetor /ATSH/ - Largimi i kancelares gjermane, Angela Merkel nga jeta aktive politike, pas pothuajse 16 viteve në pushtet, ka tërhequr vëmendjen...

LONDËR – G7: Talebanët të garantojnë sigurinë e të huajve dhe...

LONDËR, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Ministrat e Jashtëm të G7-s u bënë thirrje talebanëve të garantojnë "sigurinë" e të huajve dhe afganëve që dëshirojnë...

REPORTAZH – Shpresat e vakëta për largim rrisin dëshpërimin në aeroportin...

KABUL, 20 gusht /ATSH-DPA/ - Kishte një ndjenjë dëshpërimi në rritje sot në aeroportin e Kabulit, ndërsa njerëzit u mblodhën sërish në zonat civile...

FOKUS – UNHCR: 20-30 000 afganë largohen ilegalisht nga vendi çdo...

NJU JORK, 19 gusht /ATSH-AA/ - Komisionerja e Lartë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (UNHCR) për Refugjatët në Afganistan, Caroline Van Buren, tha...

FOKUS – Qindra afganë në aeroportin e Kabulit me shpresën për...

KABUL, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Qindra njerëz po ngrenë kampe rreth aeroportit të Kabulit me shpresën se do të jenë në gjendje të largohen...

KOMENT – Media spanjolle e tronditur nga largimi i Mesit

MADRID, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Lionel Messi dhe Barcelona po shkojnë drejt rrugëve të tyre të ndara dhe tronditja nga njoftimi u duk edhe...

FUTBOLL – Real Madrid konfirmon largimin e trajnerit Zidane

BERLIN, 27 maj /ATSH-DPA/ - Zinedine Zidane ka vendosur të largohet nga pozicioni i tij si trajner i Real Madrid, deklaroi klubi spanjoll. "Tani është...

BERLIN – BM, SHBA dhe Gjermania u bëjnë thirrje qytetarëve të...

BERLIN, 31 mars /ATSH-DPA/ - Gjermania këshilloi qytetarët e saj të largohen nga Mianmari sa më shpejt të jetë e mundur për shkak të...

SHBA – Trump largohet nga Zyra Ovale mëngjesin e 20 janarit...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH- ANSA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump do të largohet nga Shtëpia e Bardhë të mërkurën në mëngjes, më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA