Ballina Etiketimet Kroaci

Etiketim: Kroaci

KROACI – Maska bëhet e detyrueshme në ambiente të hapura dhe...

ZAGREB, 14 tetor /ATSH-ANSA/ - Rritja rekord e infeksioneve të reja me koronavirus detyroi Mbrojtjen Civile kroate të vendosë kufizime të reja, siç është...

COVID-19 – Plenkoviç thirrje për disiplinë kombëtare

ZAGREB, 8 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç u bëri thirrje bashkëqytetarëve të tij të tregojnë disiplinë për të luftuar kundër pandemisë së...

ZAGREB – Pompeo viziton Kroacinë, në fokus të bisedimeve Ballkani Perëndimor

ZAGREB, 1 tetor /ATSH-ANSA/ - Pas Greqisë dhe Italisë, sekretari i Shtetit i SHBA, Mike Pompeo do të vizitojë nesër Kroacinë, si pjesë e...

Shkëmbimet tregtare me Kroacinë, 5.3 miliardë lekë

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Shkëmbimet tregtare me Kroacinë llogariten 5.3 miliardë lekë gjatë 8-mujorit të këtij viti. Sipas të dhënave të publikuara nga Instituti i Statistikave...

KROACI – Ekonomia e varur nga turizmi në rënie historike

ZAGREB, 28 gusht /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit ka gjymtuar ekonominë e varur nga turizmi në Kroaci, duke shkaktuar rënien e saj më të...

ZAGREB – Kroacia rikthen kufizimet 

ZAGREB, 26 gusht /ATSH-DPA/ - Kroacia do të rikthejë kufizimet pas rritjes rekord të rasteve të COVID-19, tha ministri i Brendshëm kroat, Davor Bozinoviç,...

COVID-19 – Kroacia shpall masa kufizuese shtesë 

ZAGREB, 22 gusht /ATSH-DPA/ - Kroacia riktheu disa kufizime antiCOVID-19 për të frenuar shpërthimin e shpejtë të pandemisë, që ka nxitur largimin e turistëve...

LONDËR – BM vendos karantinën për Kroacinë dhe Austrinë

LONDËR, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe vendosi sot të përjashtojë nga karantina udhëtarët nga Portugalia dhe e bëri atë të detyrueshme për...

GJERMANI – Brigjet e Kroacisë në listën e vendeve të konsideruara...

BERLIN, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Gjermania ka vendosur një pjesë të brigjeve turistike të Kroacisë në listën e vendeve që konsiderohen si zona me...

KROACI – Rekordi i ri i rasteve të COVID-19 shqetësim për...

ZAGREB,  19 gusht /ATSH-DPA/ - Përpjekjet e Kroacisë për të tërhequr turistët europianë morën një goditje tjetër sot për shkak të të dhënave të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA