Ballina Etiketimet Ke

Etiketim: ke

BRUKSEL – KE miraton ndihmën shtetërore për “Tui”-n

BRUKSEL, 4 janar /ATSH-DPA/ - Mbikëqyrësit e BE-së për Konkurrencën miratuan ndihmën shtetërore gjermane prej 1,25 miliardë eurosh (1,53 miliardë dollarë) për grupin e...

ITALI – KE miraton më shumë ndihmë shtetërore për “Alitalia”-n

ROMË, 29 dhjetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian lejoi sot qeverinë italiane të mbështesë linjën ajrore “Alitalia” edhe me 73 milionë euro të tjera, në...

BRUKSEL – KE porosi për 80 milionë doza shtesë të vaksinës...

BRUKSEL, 18 dhjetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian ka dyfishuar porosinë e tij për vaksinën “Moderna” kundër COVID-19 duke porositur 80 milionë doza të tjera,...

BRUKSEL – KE: Masa më të rrepta kundër sulmeve kibernetike

BRUKSEL, 16 dhjetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian ka propozuar rritjen e mbrojtjes për spitalet, rrjetet energjetike dhe infrastrukturën tjetër kritike kundër sulmeve kibernetike dhe...

BRUKSEL – KE kërkon kufizimin e fuqisë së gjigantëve të teknologjisë

BRUKSEL, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian do të zbulojë një paketë të re legjislative që do të kufizonte fuqinë e tregut të gjigantëve...

Takimi vjetor i Komitetit të Stabilizim-Asociimit me KE-në/ Ministrja Gjonaj raporton...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cilësoi sot "tejet produktiv, diskutimin në takimin vjetor të Komitetit të Stabilizim-Asociimit me Komisionin Europian...

“Të mos pengohet rrugëtimi europian i Shqipërisë me kushte të njëpasnjëshme”/...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla shprehu sot mirënjohje për Komisionin e Politikës së Jashtme në Parlamentin Europian,...

BRUKSEL – KE propozon strategji të koordinuar antiterrorizëm

BRUKSEL, 9 dhjetor /ATSH-DPA/ - Duke u nisur nga sulmet e fundit terroriste, Komisioni Europian paraqiti sot një paketë iniciativash për të rritur përpjekjet...

BRUKSEL – KE: Qëndrimi për Fondin e Rimëkëmbjes nuk ndryshon

BRUKSEL, 29 nëntor /ATSH-ANSA/ - Qëndrimi i Komisionit Europian për kushtet e shtetit të së drejtës nuk ndryshon, theksoi zëdhënësi i Komisionit Europian, Eric...

BRUKSEL – KE: Përpjekje me Moderna-n për blerjen160 milionë vaksinave antiCOVID-19

BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-ANSA/- Komisioni Europian ka rënë dakord me kompaninë Moderna për furnizimin deri në 160 milionë dozave të vaksinës antiCOVID-19, deklaroi zëdhënësi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA