Ballina Etiketimet Ke

Etiketim: ke

COVID-19 – Europa do të rinisë vaksinimin me AstraZeneca

LONDËR, 17 mars /ATSH/ - Franca dhe Italia po përgatitën të heqin pezullimin e tyre të vaksinës AstraZeneca, pasi rregullatori europian tha se ishte...

BRUKSEL – BE, 13 milionë euro për Ballkanin Perëndimor për përballimin...

BRUKSEL, 11 mars /ATSH/ - Komisioni Europian paraqeti një paketë prej 530 milionë eurosh në mbështetje financiare shtesë përmes Fondit të Solidaritetit të BE-së...

BRUKSEL – KE: Të gjitha familjet në BE me 5G deri...

BRUKSEL, 10 mars /ATSH-ANSA/ - Deri në vitin 2030, të gjitha familjet e BE-së duhet të kenë lidhje me shpejtësi të lartë dhe të...

ROMË – Draghi: KE të përshpejtojë përgjigjen europiane ndaj pandemisë

ROMË, 3 mars /ATSH-ANSA/ - Kryeministri italian, Mario Draghi i kërkoi sot presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, të përshpejtojë përgjigjen europiane...

COVID-19 – Gjermania zgjat kufizimet kufitare pavarësisht kundërshtimit nga KE

BERLIN, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet e ashpra në kufijtë e Gjermanisë do të zgjaten edhe për tetë ditë të tjera, njoftoi sot një...

BRUKSEL – BE kërkon shpjegime nga gjashtë shtete anëtare për kufizimin...

BRUKSEL, 23 shkurt /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian njoftoi sot se ka thirrur gjashtë shtete anëtare, përfshirë Belgjikën dhe Gjermaninë, për të shpjeguar brenda 10...

BRUKSEL – Borell: KE po vlerëson sanksione ndaj Rusisë, Bjellorusisë...

BRUKSEL, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Në përgjigje të puçit ushtarak në Mianmar, BE është e gatshme të miratojë masa kufizuese kundër atyre që janë...

BRUKSEL – KE propozon zgjatjen e zbatimit të përkohshëm të marrëveshjes...

BRUKSEL, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian u ka paraqitur vendeve anëtare të BE-së një propozim për të zgjatur zbatimin e përkohshëm të marrëveshjes...

BRUKSEL – KE synon vaksinimin e 70% të popullsisë europiane deri...

BRUKSEL, 19 janar /ATSH-DPA/ - Sipas Komisionit Europian, 70% e të rriturve në Bashkimin Europian pritet të vaksinohen kundër koronavirusit deri në verë. Deri në...

BRUKSEL – Von der Leyen: KE miratoi autorizimin e vaksinës antiCOVID-19...

BRUKSEL, 6 janar /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian i ka dhënë vaksinën antiCOVID-19 të zhvilluar nga firma amerikane “Moderna” miratimin për autorizim të kushtëzuar të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA