Ballina Etiketimet Kanada

Etiketim: kanada

Kanadaja, mbështetje të pakursyer për Kryesinë Shqiptare të OSBE-së

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Kanadaja ka dhënë mbështetje të pakursyer për Kryesinë Shqiptare të OSBE-së. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent...

KANADA – Giroux: Rimëkëmbja e ekonomisë kanadeze në fillim të vitit...

OTAVA, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Ekonomisë kanadeze do t'i duhet rreth dy vjet për të rimarrë veten nga goditja e dyfishtë e shkaktuar nga...

LONDËR – BM dhe Kanadaja sanksionojnë presidentin Lukashenko

LONDËR, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe njoftoi sot sanksionet e marra në koordinim me Kanadanë, që synojnë tetë zyrtarë bjellorusë, përfshirë presidentin...

OTAVA – Kanadaja nënshkruan marrëveshje me “AstraZeneca”-n

OTAVA, 25 shtator /ATSH-AFP/- Kanadaja njoftoi sot nënshkrimin e një marrëveshjeje me grupin suedezo-britanik "AstraZeneca" për të blerë deri në 20 milionë doza të...

KANADA – Qeveria njofton kufizime të reja lidhur me grumbullimet si...

TORONTO, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze, e përballur me një rritje të numrit të rasteve me COVID-19, njoftoi sot kufizime lidhur me grumbullimet,...

KANADA – Trudeau i shqetësuar përballë rritjes së rasteve me COVID-19

OTAVA, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Rritja rasteve me koronavirusin e ri në Kanada këto ditët e fundit duhet të shqetësojë të gjithë, theksoi kryeministri...

NJU JORK – “Amazon” krijon 100 000 vende pune shtesë në...

NJU JORK, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Gjiganti i tregtisë në internet "Amazon, që ka përfituar nga një shpërthim i kërkesës për porosi online që...

KANADA – Papunësia vazhdon rënien

OTAVA, 4 shtator / ATSH-AFP/ - Ekonomia kanadeze krijoi 246 000 vende pune në gusht dhe papunësia vazhdoi rënien, duke arritur në 10,2%, ndërsa...

KANADA – Kufijtë ndërkombëtarë të mbyllur deri në fund të shtatorit

OTAVA, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Kanadaja do të zgjasë deri më 30 shtator mbylljen e kufijve të saj ndërkombëtarë për të huajt, me përjashtim...

KANADA – Kontraktim rekord prej 38,7% i PBB-së në TII 2020

OTAVA, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Ekonomia kanadeze u kontraktua me 38,7% në ritëm vjetor në tremujorin e dytë, një rezultat i pazakontë si pasojë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA