Ballina Etiketimet Kanada

Etiketim: kanada

KANADA – Qeveria njofton kufizime të reja lidhur me grumbullimet si...

TORONTO, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze, e përballur me një rritje të numrit të rasteve me COVID-19, njoftoi sot kufizime lidhur me grumbullimet,...

KANADA – Trudeau i shqetësuar përballë rritjes së rasteve me COVID-19

OTAVA, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Rritja rasteve me koronavirusin e ri në Kanada këto ditët e fundit duhet të shqetësojë të gjithë, theksoi kryeministri...

NJU JORK – “Amazon” krijon 100 000 vende pune shtesë në...

NJU JORK, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Gjiganti i tregtisë në internet "Amazon, që ka përfituar nga një shpërthim i kërkesës për porosi online që...

KANADA – Papunësia vazhdon rënien

OTAVA, 4 shtator / ATSH-AFP/ - Ekonomia kanadeze krijoi 246 000 vende pune në gusht dhe papunësia vazhdoi rënien, duke arritur në 10,2%, ndërsa...

KANADA – Kufijtë ndërkombëtarë të mbyllur deri në fund të shtatorit

OTAVA, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Kanadaja do të zgjasë deri më 30 shtator mbylljen e kufijve të saj ndërkombëtarë për të huajt, me përjashtim...

KANADA – Kontraktim rekord prej 38,7% i PBB-së në TII 2020

OTAVA, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Ekonomia kanadeze u kontraktua me 38,7% në ritëm vjetor në tremujorin e dytë, një rezultat i pazakontë si pasojë...

KANADA – Konservatorët zgjedhin një lider për t’u përballur me...

OTAVA, 23 gusht /ATSH-AFP/ - Të paktën një vit pas dështimit në zgjedhjet legjislative, konservatorët kanadezë do të njoftojnë sot emrin e kreut të...

KANADA – Chrystia Freeland zgjidhet ministrja e re e Financave

MONTREAL, 19 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri kanadez, Justin Trudeau njoftoi zyrtarisht dje se Chrystia Freeland do të jetë ministrja e re e Financave, e...

KANADA – Dorëhiqet ministri i Financave pas mosmarrëveshjeve me Trudeau

MONTREAL, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri kanadez i Financave, Bill Morneau deklaroi se do të largohej nga qeveria dhe do të jepte dorëheqjen nga...

UASHINGTON – Zgjatet kufizimi i udhëtimeve në kufirin SHBA-Meksikë-Kanada

UASHNGTON, 14 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja, Kanadaja dhe Meksika vendosën ta zgjasin kufizimin e udhëtimeve në kufijtë e tyre të përbashkët deri më 21...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA