Ballina Etiketimet Kanada

Etiketim: kanada

Kanadaja ndalon eksportin e disa medikamenteve drejt SHBA-së

MONTREAL, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze njoftoi një ndalim të eksportit të disa medikamenteve drejt SHBA-së, veçanërisht ato të përdorura në trajtimin e...

KANADA – Trudeau: Dozat e para të vaksinës antiCOVID-19 në fillim...

OTAVA, 24 nëntor /ATSH-AFP/ - Dozat e para të vaksinës kundër COVID-19 do të mbërrijnë në Kanada në fillim të vitit 2021, pak më...

OTAVA – Trudeau: Kanadaja ka rritje meteorike rastesh me COVID-19

OTAVA, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Kanadaja po përjeton një rritje meteorike përsa i përket rasteve me COVID-19 dhe kanadezët duhet të riorganizohen sa më...

KANADA – Kalohet pragu i 300 000 rasteve me COVID-19

MONTREAL, 17 nëntor /ATSH-AFP/ - Kanadaja, mes valës së dytë të pandemisë së COVID-19, kaloi pragun e 300 000 rasteve dhe 11 000 të...

KANADA – Trudeau: Qëndroni në shtëpi ose rrezikoni Krishtlindjet

OTAVA, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ - Festa e Falenderimeve, festuar këtë vit më 12 tetor, ka bërë që numri i rasteve me COVID-19 të rritet,...

KANADA – Zgjatet mbyllja e kufijve deri në fund të nëntorit

OTAVA, 31 tetor /ATSH-AFP/ - Kanadaja njoftoi sot një zgjatje tjetër, deri në fund të nëntorit, të mbylljes së kufijve për të huajt, prania...

MONTREAL – Trudeau: Marrëveshje për vaksinën e parë kanadeze antiCOVID-19

MONTREAL, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri kanadez, Justin Trudeau njoftoi sot një marrëveshje me grupin farmaceutik “Quebec Medicago” për të siguruar deri në 76...

BRUKSEL – BE rikthen kufizimet e udhëtimit për disa shtete

BRUKSEL, 21 tetor /ATSH-DPA/- Bashkimi Europian do të rivendosë kufizimet e udhëtimit për personat që hyjnë në Bllok nga Kanadaja, Tunizia dhe Gjeorgjia, për...

KANADA – Kalohet pragu i 200 000 rasteve me Covid-19

OTAVA, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Kanadaja, mes valës së dytë të koronavirusit, kaloi pragun 200 000 rasteve me COVID-19 dhe po i afrohet pragut...

OTAVA – Blair: Kufiri Kanada-SHBA do të mbetet i mbyllur deri...

OTAVA, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Kufiri midis SHBA-së dhe Kanadasë do të mbetet i mbyllur për udhëtime jothelbësore deri më 21 nëntor, me qëllim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA