Ballina Etiketimet Kakavije

Etiketim: Kakavije

Shtrëngimi i masave antikovid në Kakavijë deri më 15 mars/ Do...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Sot hyjnë në fuqi masat e reja antikovid për kalimin në Greqi, ku është parashikuar që të shtrëngohen kufizimet. Ministria për...

Nesër ndërpritet puna në Kakavijë, shkak greva e punonjësve të doganës...

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Autoritetet e Policisë greke, në bazë të një njoftimi zyrtar që i kanë dërguar Policisë Kufitare Kakavijë, sqarojnë se për shkak...

Përkeqësimi i motit/ Ndalohet qarkullimi i mjeteve të rënda në territorin...

TIRANË, 14 shkurt /ATSH/ Qarkullimi i mjeteve të tonazhit të rëndë është ndaluar që të kalojë për në territorin grek përmes Kakavijës. Drejtoria Vendore e...

Shqipëri-Greqi, ngrihet në Kakavijë qendra e përbashkët e bashkëpunimit policor-doganor

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Zv.ministri i Brendshëm, Julian Hodaj firmosi sot me homologun grek Eleftherios Oikonomou marrëveshjen për ngritjen dhe funksionimin e Qendrës së përbashkët...

Kakavijë/ Sekuestrohen 50 mijë euro të padeklaruara në kufi

TIRANË, 7 janar/ATSH/ Shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar në...

Ndërprerja e punës në Kakavijë/ MEPJ qytetarëve shqiptarë: Shmangni udhëtimin nëpërmjet...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën të ditur se në bazë të një njoftimi të Autoriteteve të Policisë greke,...

Situata në kufi/ Meta: Përgjegjësia e qeverisë të kujdeset për shtetasit...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ -Presidenti Ilir Meta reagoi sot në një konferencë për shtyp ndaj situatës së krijuar në pikat e kalimit kufitar me...

Situata në Kakavijë/ Meta: Kontaktet me Greqinë të jenë konstante dhe...

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Presidenti Ilir Meta përsëriti sot thirrjen drejtuar qeverisë shqiptare për të qëndruar pranë qytetarëve në pikat kufitare me Greqinë dhe për...

Situata në kufirin grek/ Lleshaj: Policia e Shtetit, pika kontrolli në...

TIRANË, 15 gusht/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka thënë se megjithëse janë marrë të gjitha masat për normalizimin e gjendjes në pikat e...

Ministria e Mbrojtjes: I pavërtetë lajmi për udhëtimin me helikopter të...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Ministria e Mbrojtjes reagoi sot lidhur me lajmin e pavërtetë në disa media, duke sqaruar se "nuk ka patur asnjë fluturim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA