Ballina Etiketimet Iss

Etiketim: iss

Tym në modulin rus të ISS, por ekuipazhi i sigurt

MOSKË, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Tym dhe një arome e plastikës së djegur u zbuluan në segmentin rus të Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar (ISS), theksoi...

Moduli hapësinor rus Nauka ankorohet në ISS

MOSKË, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Pas një udhëtimi tetëditor në hapësirë ​​dhe gati 15 vjet prapa planeve origjinale, moduli i ri rus Nauka u...

ISS do të ketë një laborator të ri 400 kilometra mbi...

MOSKË, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar (ISS) do të pajiset me një laborator të ri, kur anija kozmike ''Proton-M'' do ta dërgojë...

MOSKË – Rusia i kërkon SHBA ndërrimin e sanksioneve me drejtimin...

MOSKË, 8 qershor /ATSH-DPA/ - Moska kërkon që sanksionet amerikane të hiqen ndaj kompanive ruse në këmbim të menaxhimit amerikan të Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar...

Kallamarë dhe arinj uji gati për në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

ROMË, 30 maj /ATSH-ANSA/ - Më shumë se 100 kallamarë të vegjël luminishentë po përgatiten të fluturojnë për në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS)...

Samantha Cristoforetti, astronautja e parë europiane në komandën e ISS

PARIS, 28 maj /ATSH-AFP/ - Italiania Samantha Cristoforetti do të jetë astronautja e parë europiane që do të marrë komandën e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar...

COVID-19 – ISS: Rënie e dukshme e vdekjeve dhe shtrimeve në...

ROMË, 15 maj /ATSH-ANSA/ - Në personat e vaksinuar, rreziku i infeksionit Sars-CoV2, shtrimit në spital dhe vdekjes zvogëlohet progresivisht pas dy javëve të...

ITALI – ISS: Rënie e shifrave të rasteve dhe viktimave nga...

ROMË, 23 prill /ATSH-ANSA/ - Në 24 orët e fundit, në Itali rezultuan 14 761 teste pozitive me COVID-19, në krahasim me dje që...

COVID-19 – ISS: Në Itali është rritur kurba e kërkesave për...

ROMË, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ - Qarkullimi i virusit është rritur shumë ndjeshëm në të gjithë Europën dhe Italia e ka tejkaluar pragun e parashikuar...

COVID-19 – ISS: Pandemia është përhapur në të gjithë Italinë

ROMË, 28 tetor /ATSH-ANSA/ - Silvio Brusaferro, kreu i Institutit të Lartë të Shëndetit (ISS), deklaroi sot se infeksionet me COVID-19 janë përhapur në të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA