Ballina Etiketimet Investime

Etiketim: investime

Ujësjellës Kanalizime Vlorë, formalizim të abonentëve dhe rritje të nivelit të...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Drejtori i Ujësjëllës Kanalizime në Vlorë, Shkëlqim Leskaj, deklaroi sot se "formalizimi i të gjithë abonentëve dhe rritja e nivelit të...

BRUKSEL – Takim BE-Kinë mbi investimet pavarësisht tensioneve në rritje

BRUKSEL, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Krerët e BE-së, kancelarja gjermane dhe presidenti kinez, Xi Jinping do të përpiqen të hënën të avancojnë në negociatat...

FOTO/ Nga Tamara në Shën Koll, investime dhe njerëz punëtorë që...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje sot disa prej investimeve në veri të vendit që po transformojnë jetën e komuniteteve. Po ashtu,...

Investimet e huaja direkte/ Kryesoi energjetika në 6-mujorin e parë të...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Energjetika është sektori që po vijon të udhëheqë investimet e huaja direkte në Shqipëri. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë,...

“Kantier ndërtimi për të urbanizuar Fierin në çdo cep”/ Vijon puna...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Rikonstruksioni i Unazës së vogël të qytetit të Fierit do t’i shtohet mozaikut të transformimit urbanistik të qytetit, duke rritur cilësinë...

FOTOGALERI/ Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme në QSUT/ Ishte...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu inspektoi sot punimet që po kryhen në ...

FOTO/ Investimet në ujësjellës, 24 orë me ujë të pijshëm për...

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Bashkia e Patosit po vijon me ritme të shpejta rikonstruksionin e rrjetit të ujësjellësit. "Çdo ditë një kantier i ri ndërtimi", u...

FOTO/ Përurohet palestra e re në shkollën e Mesme të Bashkuar...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/Për herë të parë, nxënësit e shkollës 9-vjeçare dhe të Mesme të Bashkuar në Farkë do të kenë mundësinë e ushtrimit të...

E ardhura për frymë e Shqipërisë vlerësohet 5,353 dollarë

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Për vitin 2019, e ardhura për frymë e Shqipërisë vlerësohet 5,353 dollarë në vlerë korrente, me një rritje të lehtë krahasuar...

Gramsh/ Nis puna për transformimin e fshatit Çekin në një mini...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ Pas investimeve brenda qytetit të Gramshit, fokusi i bashkisë ka kaluar në zonat rurale duke siguruar jo vetëm infrastrukturën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA