Ballina Etiketimet Instat

Etiketim: instat

INSTAT: Inflacioni u rrit me 1.4% në muajin korrik

TIRANË, 10 gusht /ATSH/ Niveli i përgjithshëm i çmimeve në vendin tonë (inflacioni) u rrit me 1,4% në muajin korrik i ndikuar kryesisht nga...

INSTAT/ Eksportet dhe importet llogariten 396.5 miliardë lekë, 50.6% e tyre...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Në gjashtëmujorin e parë të vitit 2020, vlera e mallrave të tregtuara (eksport dhe import) llogaritet 396.5 miliardë lekë dhe 50.6%...

Bizneset rritën me 6% strukturat akomoduese

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Rreth 6 milionë turistë vizituan Shqipërinë në 2019-n, çka i ka shtyrë bizneset të rrisin edhe kapacitetet e tyre akomoduese. INSTAT publikon...

INSTAT: 460 fluturime në Rinas gjatë qershorit

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Nga dhe për në Aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit gjatë muajit qershor janë kryer 460 fluturime dhe udhëtuan 28 416 pasagjerë. Instituti i...

INSTAT: 2 milionë tonë mallra u përpunuan në porte në gjashtë...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Volumi i mallrave të ngarkuara dhe shkarkuara në porte, në gjashtëmujorin e parë të 2020-ës është 2 milionë tonë, duke u...

Statistikat në shërbim të zhvillimit/ INSTAT shtoi 9 produkte të reja...

TIRANË, 23 korrik /ATSH/ Drejtoresha e përgjithshme në detyrë e INSTAT, Elsa Dhuli, prezantoi sot, në seancën plenare të Kuvendit, Raportin Vjetor 2019, ku...

Eksportet drejt Turqisë rriten me 12.2%

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Eksportet shqiptare drejt Turqisë u rritën në gjashtë muajt e parë të këtij viti. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, në...

Eksportet shqiptare drejt Gjermanisë rriten me 14% me një vlerë prej...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Shkëmbimet tregtare me Gjermaninë në gjysmën e parë të vitit llogariten në 7.4% të totalit, duke e renditur këtë vend si...

Shkëmbimet tregtare me vendet e Bashkimit Europian zunë 63.3% të totalit

TIRANË, 18 korrik/ATSH/ Shkëmbimet tregtare me vendet e Bashkimit Europian zunë 63.3% të gjithë tregtisë gjatë gjysmës së parë të këtij viti. Instituti i Statistikave...

Shqipëria rriti eksportet drejt Gjermanisë, Turqisë dhe Mbretërisë së Bashkuar

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Gjatë gjashtëmujorit të parë të këtij viti vendet me të cilët Shqipëria ka patur rritjen më të madhe të eksporteve, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA