Ballina Etiketimet Infektime

Etiketim: infektime

COVID-19 në Kosovë, deri tani 103.815 persona të infektuar

PRISHTINË, 25 prill /ATSH/ Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.252 mostra...

GREQI – Numër rekord rastesh me COVID-19, 2 411 në 24...

ATHINË, 18 prill /ATSH-ANA/ - Greqia konfirmoi 2 411 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, shtatë prej të cilëve të...

MV – Mbi 145 000 të infektuar me COVID-19 që nga...

SHKUP, 15 prill /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut ka regjistruar 35 viktima dhe 890 raste të reja COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas...

Brataj: Grumbullimet në fushatë elektorale do të rrisin infektimet

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, deklaroi sot se grumbullimi i njerëzve në fushatë elektorale  do të japë rezultatin  e rritjes...

COVID-19 – Gjermania përballë një rritjeje eksponenciale të infektimeve

BERLIN, 19 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania është përballur me një rritje eksponenciale të infektimeve me COVID-19, lidhur veçanërisht me përhapjen e variantit britanik, deklaroi...

COVID-19 – Republika Çeke regjistron shkallën më të lartë të rasteve...

PRAGË, 1 mars /ATSH-AA/ - Republika Çeke regjistroi normën më të lartë në botë të rasteve të infektimit me COVID-19 për banorë në mes...

Vasili: Vdekjet dhe infektimet prej COVID-19 nga më të lartat në...

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/ Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi sot se vdekjet dhe infektimet prej COVID-19 në Shqipëri janë nga më të lartat...

COVID-19 – OBSH: Infektimet janë përgjysmuar që prej fillimit të vitit

GJENEVË, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Numri i rasteve të infektimit me COVID-19 në botë është ulur për të pestën javë radhazi dhe që prej...

IZRAEL – Sërish rekord i rasteve të infektimeve me Covid-19

TEL AVIV, 19 janar /ATSH-DPA/ - Izraeli konfirmoi një rekord me 10 021 raste të reja me koronavirus, deklaroi Ministria e Shëndetësisë, ndërsa vendi...

COVID-19 – MV – Ulet numri i të infektuarve, por jo...

SHKUP, 19 janar /ATSH-MIA/ - Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut deklaroi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 529 teste, ndërsa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA