Ballina Etiketimet Indi

Etiketim: indi

GREQI – Zbulohet një rast me variantin indian të COVID-19

ATHINË, 25 prill /ATSH-AFP/ - Një rast i variantit indian të COVID-19, shkaktar i shpërthimit epidemik në Indi, u zbulua në Greqi, njoftuan sot...

GJERMANI – Merkel: Mbështetje urgjente për Indinë përballë COVID-19

BERLIN, 25 prill /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se qeveria e saj po përgatiste furnizimin me një ndihmë urgjente për Indinë...

COVID-19 – Italia ndalon hyrjen e udhëtarëve nga India

ROMË, 25 prill /ATSH-AFP/ - Italia ka ndaluar tashmë hyrjen në territorin e saj të personave të ardhur nga India, në prag të një...

COVID-19 – Spitalet indiane në kaos, një milion infektime në tre...

NJU DELHI, 24 prill /ATSH-ANSA/ - Bilanci i përditshëm i koronavirusit në Indi ende thyen rekorde të reja, ndërsa qeveria lufton për të furnizuar...

COVID-19 – India thyen të gjitha rekordet botërore

NJU DELHI, 22 prill /ATSH-AFP/ - India njoftoi sot rreth 315 000 raste të reja me COVID-19 të regjistruara 24 orët e fundit, gjë...

COVID-19 – Situatë alarmante në Indi, mungesë shtretërish dhe oksigjeni

NJU DELHI, 21 prill /ATSH-ANSA/ - Sistemi shëndetësor indian është në prag të kolapsit, i mbingarkuar nga vala e dytë e COVID-19, që sot...

INDI – Bilanci ditor më i lartë në botë i rasteve...

NJU DELHI, 21 prill /ATSH-AFP/ - India regjistroi më shumë se 2 000 të vdekur si pasojë e COVID-19 dhe rreth 300 000 raste...

COVID-19 – India i shtohet listës britanike të zonave të kuqe

LONDËR, 19 prill /ATSH-DPA/ - India është shtuar në listën e kuqe britanike të vendeve me rrezik për COVID-19, njoftoi sot sekretari britanik i...

Edhe kjo ndodh kur voton gabimisht për partinë që nuk doje

NJU DELHI, 18 mars /ATSH/ - Një votues indian pretendon se preu gishtin tregues në shenjë vetëndëshkimi, pasi kuptoi se kishte votuar për partinë...

Google dhe Microsoft investime në Josh, rivali indian i TikTok

NJU JORK, 3 janar /ATSH-ANSA/ - Google dhe Microsoft janë ndër investitorët e një rivali indian të TikTok. Aplikacioni në fjalë quhet Josh dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA