Ballina Etiketimet Indi

Etiketim: indi

INDI – Rekord tjetër viktimash dhe rastesh nga COVID-19

NJU DELHI, 6 maj /ATSH-AFP/ - India regjistroi një rekord prej rreth 4 000 të vdekur si pasojë e COVID-19 dhe 412 000 kontaminime...

BRUKSEL – BE dhe India gati për rifillimin e negociatave tregtare

BRUKSEL, 6 maj /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dhe India do të vendosin të shtunën për rifillimin e negociatave për një marrëveshje të tregtisë së...

INDI – 6,7 miliardë dollarë kredi për vaksinat antiCOVID-19 dhe sektorin...

BOMBEI, 5 maj /ATSH-AFP/ - Banka Qendrore e Indisë njoftoi sot se 6,7 miliardë dollarë financime do të zhbllokohen për prodhuesit e vaksinave, spitalet...

COVID-19 – India i afrohet pragut prej 20 milionë rastesh, vazhdon...

NJU DELHI, 3 maj /ATSH-AFP/ - Numri i rasteve me COVID-19  në Indi që prej fillimit të pandemisë po i afrohet pragut prej 20...

COVID-19 – India shënon rekord të ri vdekjesh

NJU DELHI, 2 maj /ATSH-DPA/ - India shënoi sërish, për të katërtën herë rradhazi, ditën me më shumë vdekje për shkak të COVID-19, me...

COVID-19 – Fauci rekomandon një kufizim disa javor në Indi

NJU DELHI, 1 maj /ATSH-AFP/ - India duhet të vendosë një kufizim disa javor për të frenuar epideminë shkatërruese të COVID-19, deklaroi këshilltari mjekësor...

INDI – Nju Delhi zgjat kufizimin antiCOVID-19 me një javë

NJU DELHI, 1 maj /ATSH-AFP/ - Kryeqyteti indian, New Delhi do të qëndrojë i kufizuar edhe një javë tjetër për shkak të rritjes së...

COVID-19 – SHBA vendos kufizime për udhëtarët nga India

UASHINGTON, 1 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi sot vendosjen, që prej javës së ardhshme, të kufizimeve për udhëtarët e ardhur nga...

COVID-19 – Rekord botëror në Indi, mbi 400 000 të...

NJU DELHI, 1 maj /ATSH-DPA/ - India regjistroi një rekord të hidhur global të 401 993 rasteve ditore të Covid-19 të shtunën, megjithëse u...

COVID-19 – 52 000 dollarë gjobë ose 5 vite burg për...

SIDNEI, 1 maj /ATSH-DPA/ - Legjislacioni i ri që hyn në fuqi të hënën thotë se australianët që kanë qenë në Indinë e goditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA