Ballina Etiketimet Indi

Etiketim: indi

INDI – Numër rekord infeksionesh të reja me Covid-19

NJU DELHI, 20 korrik /ATSH-DPA/ - India ka regjistruar 40 425 raste të reja të koronavirusit të ri dhe 681 vdekje, në një kapërcim...

INDI – ”Zydus” fillon testimet te njerëzit për vaksinën antiCovid-19

NJU DELHI, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Kompania e njohur farmaceutike indiane ''Zydus'' deklaroi se ka filluar testimet klinike te njerëzit për një vaksinë të...

INDI – Rikthehet kufizimi për më shumë se 140 milionë indianë

BANGALORE, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Rreth 13 milionë persona që jetojnë në megapolin e Bangalores dhe mjediset e saj janë rikufizuar sot, njekur menjëherë...

COVID-19 – India mbi 100 mijë raste në vetëm katër ditë

NJU DELHI, 14 korrik /ATSH-ANSA/ - India ka regjistruar mbi 100 mijë raste të koronavirusit në vetëm katër ditë, deklaroi Ministria indiane e Shëndetësisë...

INDI – Rekord i ri ditor infeksionesh me COVID-19

NJU DELHI, 4 korrik /ATSH-DPA/ - Koronavirusi i ri në Indi arriti të infektojë brenda 24 orëve 22 771 pesona, një rekord të ri...

RUSI – India blen 33 avionë luftarakë rusë

MOSKË, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - India po përgatitet të blejë 33 avionë luftarakë nga Rusia dhe të azhurnojë 59 avionë të tjerë për një...

NJU DELHI – India ndalon aplikacionet kineze “TikTok” dhe “WeChat” për...

NJU DELHI, 29 qershor /ATSH-AFP/ - India njoftoi sot se do të ndalojë 59 aplikacione kineze, përfshirë "TikTok" dhe "WeChat", duke përmendur shqetësimet e...

INDI – Raportohen rreth 20 000 raste ditore me COVID-19

NJU DELHI, 28 qershor /ATSH-DPA/ – India njoftoi sot rritjen më të madhe të rasteve ditore me koronavirus, duke shënuar 19 906 infeksione me...

PEKIN – Kina dhe India dakord për uljen e tensioneve mes...

MOSKË, 23 qershor /ATSH-DPA/ – India dhe Kina njoftuan sot se kanë rënë dakord të ulin tensionet lidhur me situatën e krijuar nga një...

INDI – Modi: Kundër Covid-19 bëni… joga!

NJU DELHI, 19 qershor /ATSH-AFP/ - Joga merr pjesë në ndërtimin e një sistemi mbrojtës imunitar kundër koronavirusit, konfirmoi kryeministri indian Narendra Modi në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA