Ballina Etiketimet Indi

Etiketim: indi

COVID-19 – SHBA kufizon fluturimet nga India

UASHINGTON, 30 prill /ATSH-DPA/ - SHBA do të kufizojë udhëtimet hyrëse nga India për shkak të rritjes dramatike të rasteve COVID-19 dhe shfaqjes së...

INDI – Sërish rekorde nga COVID-19, në Nju Delhi nuk ka...

NJU DELHI, 30 prill /ATSH-ANSA/ - Të dhënat e siguruara nga autoritetet shëndetësore indiane për infeksionet e reja nga Covid-19 dhe vdekjet në vend...

COVID-19 – SHBA 100 milionë dollarë ndihma urgjente për Indinë

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi dërgimin me urgjencë të më shumë se 100 milionë dollarëve ndihmë mjekësore në kuadër të luftës kundër...

SHBA – Fauci: Bota e ka lënë vetëm Indinë përballë COVID-19

UASHINGTON, 28 prill /ATSH-ANSA/ - Bota e ka braktisur Indinë që po përballet me shpërthimin tragjik të COVID-19 duke përkeqësuar pabarazitë globale, sipas virologut...

COVID-19 – Avionë nga Singapori në ndihmë të Indisë me bombola...

NJU DELHI, 28 prill /ATSH-ANSA/ - Dy aeroplanë të Forcave Ajrore Singapore u ngritën këtë mëngjes nga baza ushtarake ''Paya Lebar'' me një furnizim...

BioNTech optimist për efikasitetin e vaksinës kundër variantit indian

FRANKFURT, 28 prill /ATSH-AFP/ - Themeluesi dhe drejtori i laboratorit BioNTech, Ugur Sahin u shpreh sot optimist p[r efikasitetin e vaksinës së tij, zhvilluar...

OBSH: Varianti indian i Covid-19 zbulohet në 17 vende

GJENEVË, 28 prill /ATSH-AFP/ - Varianti, i ashtuquajtur indian, i koronavirusit dyshuar se ka zhytur Indinë në një krizë shëndetësore të madhe, u zbulua...

FOKUS – India mobilizon ushtrinë në mes të krizës kritike COVID-19

NJU DELHI, 26 prill /ATSH-DPA/ - India njoftoi sot mobilizimin e forcave të armatosura për të ndihmuar vendin në luftën kundër krizës kritike të...

INDI – Rekord global infektimesh me Covid-19, mbi 352 000 në...

NJU DELHI, 26 prill /ATSH-DPA/ - India regjistroi një rekord të ri global me 352 991 infeksione të reja Covid-19 në një ditë, duke...

COVID-19 – Londra dërgon pajisje mjekësore në Indi

LONDËR, 25 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike njoftoi sot në një komunikatë dërgimin e më shumë se 600 pajisjeve mjeksore të urgjencës, si respiratorë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA