Ballina Etiketimet Himare

Etiketim: Himare

RETRO/ Himni Kombëtar në paradën e mjeteve të koleksionit shqiptar të...

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Tingujt e Himnit Kombëtar vijnë këtë herë të interpretuara në një mënyrë krejt të pazakonshme, në paradën RETRO të mjeteve të...

Plazhi i Potamit, kristal pas sistemimit përfundimtar të kanalizimeve/ S’ka krahasim...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/384597149200842/ TIRANË, 19 gusht /ATSH/ - Plazhi i Potamit, një nga perlat e bregdetit jonian ka pësuar një transformim rrënjësor falë investimeve  infrastrukturore në sektorin...

FOTOGALERI/ Gjiri i Filikurit, parajsa e fshehur mes kaltërsisë së Rivierës...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Kryeministri Rama ka publikuar një sërë fotosh me pamje të një prej gjireve të virgjëra që ndodhet mes bukurive të bregdetit...

Vlera të jashtëzakonshme historike/ Zbulohet varreza tumulare e periudhës së Bronzit...

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ "Lajm të bukur" e cilësoi sot Kryeministri Edi Rama, zbulimin e një varreze tumulare të periudhës së Bronzit të Vonë në...

FOTO/ Zbulohet varreza tumulare në Himarë, i përket periudhës së Bronzit...

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Një tjetër tumë e periudhës së Bronzit të Vonë (shek. XV-XII p.Kr) është zbuluar ditët e fundit në Himarë nga Drejtoria...

Rikualifikimi urban i sheshit në Borsh/ Kompensim në vlerë të plotë...

TIRANË, 20 maj/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot shpronësimin e pronarëve që preken nga realizimi i projektit “Rikualifikimi Urban sheshi Borsh, Himarë”. Në vendim thuhet...

FOTO-Banorët e Himarës vetizolohen/ Goro për ATSH-në: Bashkia në ndihmë të...

Himarë, 21 Mars/ATSH-Harilla Koçi/.-Në Himarë duket sikur jeta ka ndalur. Në kontrast të fortë me motin plot diell, rrugët e qytetit dhe të fshatrave...

Zbulime arkeologjike në kishën “Shën Nikolla” në Himarë, ndërpriten punimet restauruese

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Në kishën Shën Nikolla në Porto Palermo, Himarë, janë ndërprerë punimet restauruese, pasi gjatë verifikimit në terren janë konstatuar zbulime arkelologjike. Instituti...

Ndërtimi i nënstacionit 110 kv Orikum dhe Himarë, qeveria vendos kompensimin...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ - Këshilli i Ministrave vendosi sot shpronësimin për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken...

FOTO/ Stuhia detare e pazakontë në Spile/Goro: Normalizim i situatës për...

TIRANË, 14 nëntor /ATSH/ - Një stuhi detare e pazakontë, përfshiu një ditë më parë zonën e Spilesë në Himarë, por situata është normalizuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA