Ballina Etiketimet Heqje

Etiketim: heqje

KINË- Wang Li: Kërkojmë heqjen e sanksioneve për rikthimin e dialogut...

PEKIN, 22 shkurt /ATSH-ANSA/- Kina ka kërkuar heqjen e tarifave dhe sanksioneve nga SHBA kundër kompanive të saj, së bashku me braktisjen e "shtypjes...

Siguria ushqimore/ Lehtësim barrierave për operatorët e biznesit ushqimor të Kosovës

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Në ambientet e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit u realizua sot takimi mes përfaqësuesve të institucioneve të sigurisë ushqimore në forcim të...

ÇIKAGO – Hiqet statuja e Kristofor Kolombit

ÇIKAGO, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Kryetarja e bashkisë së Çikagos, Lori Lightfoot po planifikon heqjen e statujës së Kristofor Kolombit nga parku i madh...

SOFJE – Bullgaria heq kufizimet, pavarësisht rritjes së rasteve me COVID-19

SOFJE, 15 qershor /ATSH-DPA/- Bullgaria do të lehtësojë më tej masat kundër koronavirusit, edhe pse është shënuar një rritje të rasteve dhe shqetësimeve që...

Me gati dyfishin e shpejtësisë së lejuar/ Policia u heq lejen...

https://www.facebook.com/policiashtetitshqiptar/videos/377125616579977/ TIRANË, 14 qershor/ATSH/ -Policia Rrugore u ka hequr lejen e drejtimit 9 drejtues mjetesh pasi qarkullonin me shpejtësi gati dyfishin e normës së lejuar Pas...

FRANCË- Bursat europiane të pasigurta për ndikimin e ardhshëm të heqjes...

PARIS, 12 maj /ATSH-AFP/- Tregjet europiane përfunduan sot në rend të shpërndarë, me investitorët ende të pasigurtë për shkak të mundësisë së një rikthimi të...

COVID-19 – Luksemburgu i rikthehet jetës shoqërore nga 11 maj

LUKSEMBURG, 4 maj /ATSH-AFP/- Luksemburgu njoftoi sot një kthim gradual në jetën shoqërore, duke autorizuar nga 11 maji grupimet e kufizuara deri në 20...

SOFT NEWS – Në Monako ora e rimëkëmbjes bie… pa turistë

MONAKO, 4 maj /ATSH-AFP/- Në vitrinat luksoze pranë kazinosë, ka nisur slalom-i i leckave të pastrimit para hapjes. Në Monako, sot ka rënë ora...

BRUKSEL – BE paraqet planin për heqjen e koordinuar të masave...

BRUKSEL, 14 prill /ATSH-AFP/- Brukseli paraqiti sot planin e tij për të përgatitur një dalje të koordinuar nga kontrolli dhe për të shmangur problemet...

Heqja e taksës me Serbinë, Rama: Kurti vendosi një gur kilometrik...

TIRANË, 2 mars/ ATSH-Maela Marini/ "Qeveria e re e Kosovës për mua ka nisur sot dhe Albin Kurti kryeministër ka nisur sot në atë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA