Ballina Etiketimet Gra

Etiketim: gra

Xhaçka në Këshillin e Sigurimit: Gratë, paqja dhe siguria prioriteti ynë

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Ministrja për Evropën e Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, deklaroi sot se "gratë, paqja dhe siguria është prioriteti kryesor i axhendës...

VATIKAN – Papa Françesku në meshën e Vitit të Ri: Mbështetni...

VATIKAN, 1 janar /ATSH-DPA/ - Papa Françesku e nisi vitin e ri kalendarik në 2022 duke theksuar rolin e rëndësishëm të grave dhe nënave...

Talebanët ndalojnë gratë të udhëtojnë… të pashoqëruara?!

KABUL, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Talebanët njoftuan sot se gratë që dëshirojnë të udhëtojnë në distanca të gjata duhet të shoqërohen nga një i afërm...

GJERMANI – Merkel: Gratë të përfshihen më shumë në politikë

BERLIN, 23 tetor /ATSH-DPA/- Kancelarja në largim e Gjermanisë, Angela Merkel, u bëri thirrje grave që të përfshihen më shumë në politikë, në edicionin...

Tetori rozë, njësi mamografie edhe për vajzat e gratë e FA

  TIRANË, 16 tetor/ATSH/ Vajzat dhe gratë në uniformë do të kenë mundësinë që gjatë muajit tetor, që është edhe muaji i sensibilizimit kundër kancerit...

Mbi 28 mijë gra menaxhojnë ferma, Krifca: Fuqizimi i grave nxit...

  TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Në ditën Ndërkombëtare të Grave Rurale, ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca theksoi rëndësinë e mbështetjes financiare për gratë...

Barazia gjinore, administrata doganore prioritet rritjen e përfaqësimit të grave

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Rritja e përfaqësimit të grave në strukturat doganore shqiptare po shihet me prioritet nga drejtuesit e Doganës Shqiptare. Gratë, punonjëse pranë kësaj...

STRASBURG – PE pro programit të posaçëm të vizave për gratë...

STRASBURG, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Deputetët europianë i bënë thirrje BE-së të krijojë një program të veçantë vizash për gratë afgane, të cilat kërkojnë...

FOKUS – Më shumë gra në kabinetin e reformuar të Johnsonit

LONDËR, 16 shtator /ATSH-ANSA/ - Më shumë gra në kabinetin qeveritar të kryeministrit britanik, Boris Johnson, i cili njoftoi dje në mbrëmje një riformatim...

VATIKAN – Papa Françesku: Keqardhje që gratë trajtohen ende si skllave

VATIKAN, 8 shtator /ATSH-AFP/ - Papa Françesku shprehu sot keqardhjen për kushtet e grave në raport me burrat duke përmendur gjatë fjalimit të tij...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA