Ballina Etiketimet Gra

Etiketim: gra

Linda Rama: Gratë sipërmarrëse mbeten shembuj shprese

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Linda Rama, bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama, u shpreh sot se "pavarësisht përballjeve të këtij viti unikal në jetën tonë, gratë...

OSBE përfundon ciklin e parë të trajnimit për 17 gra këshilltare

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ Shtatëmbëdhjetë gra këshilltare nga mbarë vendi përfunduan me sukses modulin e tretë dhe të fundit dyditor të Programit për Ekselencën...

Rama, grave greviste të Ballshit: Dilni nga greva e të bisedojmë,...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje sot grave greviste të Ballshit që të mbyllin grevën, ndërsa u shpreh se "ne po...

Kodi Zgjedhor/ Gjiknuri: Falë insistimit të PS-së, përbërja e Kuvendit të...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ "Falë insistimit tonë, në Kodin Zgjedhor u përcaktua e detyrueshme që jo vetëm lista e kandidatëve, por edhe përbërja e Kuvendit...

Hapet Dhoma Ekonomike e Gruas/ 30% e sipërmarrjeve sot drejtohen nga...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj mori pjesë sot në hapjen zyrtare të Dhomës Ekonomike të Gruas, si një zë...

NJU JORK – OKB: Pandemia kërcënon përparimin në shëndetin e grave...

NJU JORK, 25 shtator /ATSH-DPA/ - Pandemia e COVID-19 kërcënon ta kthejë pas përparimin në shëndetin e grave dhe fëmijëve me një dekadë, sipas...

Obeziteti, gjinia dhe ndryshimet në moshë

KOPHENAGË, 7 shtator /ATSH-ANSA/ - Dallimet midis burrave dhe grave në përballimin e mbipeshës, një tendencë për të nënvlerësuar sëmundjen, një ndikim serioz në...

14 gra nga Tushemishti trajnohen për diversifikimin e produkteve tradicionale

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ -  USAID, përmes programit PLGP/Gratë për Paqen dhe Sigurinë, zhvilloi seanca trajnimi për gratë prodhuese të ushqimit dhe artizanatit tradicional në...

FOKUS – Gratë, paqja dhe siguria prioritete të presidencës shqiptare të...

TIRANË, 22 qershor /ATSH/ - Në cilësinë e Kryetares së OSBE-së për vitin 2020, Shqipëria synon promovimin e rolit të grave në proceset e...

VATIKAN – Papa Françesku paralajmëron kundër rrezikut në rritje të dhunës...

VATIKAN, 13 prill /ATSH-AFP/ - Papa Françesku paralajmëroi sot kundër rrezikut në rritje të dhunës në familje për gratë, që janë të mbyllura në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA