Ballina Etiketimet Gra

Etiketim: gra

Balla në Elbasan: Aleati më i madh në transformimin e këtij...

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanin, Taulant Balla zhvilloi një takim me gratë dhe vajzat e rajonit nr....

Basha: Emigrimi, plaga më e madhe që ka sot shoqëria shqiptare

TIRANË, 30 mars /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur sot në Patos të Fierit ku ka zhvilluar një bisedë me gra...

Vaksinat Pfizer/BioNTech dhe Moderna efektive edhe te shtatzënat

NJU JORK, 26 mars /ATSH-AA/ - Vaksinat e zhvilluara nga kompanitë farmaceutike Pfizer/BioNTech dhe Moderna kundër koronavirusit të ri (COVID-19) janë efektive tek gratë...

Raporti i UN Women: Shqipëria e pesta në botë me më...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Sipas raportit "Gratë në Politikë: 2021", të hartuar nga Unioni Ndërparlamentar (IPU) dhe UN Women, për renditjen globale të grave në...

Tabaku, takim me gratë në njësinë 2 në Tiranë: Me planin...

TIRANË, 16 mars/ATSH/ Kandidatja për deputete në listën e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, gjatë një bisede me gratë intelektuale të njësisë 2 në Tiranë,...

Aplikacion për mbrojtjen e grave në publik

TEL AVIV, 15 mars /ATSH-DPA/ - Qyteti i Tel Avivit ka prezantuar një aplikacion për të ndihmuar gratë dhe vajzat që të ndihen më...

Në 7 vitet e fundit 47 mijë biznese të drejtuara nga...

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Numri i grave në sipërmarrje është rritur ndjeshëm gjatë 7 viteve të fundit, krahasuar me periudhën e qeverisur nga demokratët. Ministrja e...

Biden emëron dy gra në krye të komandave ushtarake

UASHINGTON, 9 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi emërimin e dy grave në krye të komandave ushtarake amerikane, të cilat do të...

“100 ditë, 100 arritje”/ 59 gra e vajza në listat e...

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Përfshirja e grave në politikë e vendimmarrje mbetet një ndër prioritetet e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një...

GJERMANI – AKK: Gratë e bënë më të fortë ushtrinë tonë

BERLIN, 8 mars /ATSH-DPA/ - Ministrja gjermane e Mbrojtjes Annegret Kramp-Karrenbauer (AKK) është e bindur se ushtria e vendit është bërë më e fortë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA