Ballina Etiketimet Gra

Etiketim: gra

BRUKSEL – Von der Leyen: Më shumë gra në pozicione drejtuese

BRUKSEL, 7 mars /ATSH-ANSA/ - Vajzat mund të bëjnë gjithçka! Mund të jenë mjekë, avokatë, astronaute. PO! Ato mund të jenë presidentë. Vetëm besoni...

BRUKSEL – Von der Leyen: Legjislacion të ri për dhunën ndaj...

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AFP/ - Fuqizimi i grave do të na sjellë dobi të gjithëve dhe unë do të vazhdoj të punoj për një...

Kryemadhi në Fier: Punësimi i grave, një nga problemet kryesore

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në takimin me gratë në Fier tha se, "kam besim të patundur që...

SOFT NEWS – “Air India” realizon fluturimin e parë me ekuipazh...

NJU DELHI, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Ekuipazhi i parë vetëm gra i “Air India” u ul sot herët në aeroportin e Bengalurusë pasi përfundoi...

Ministria e Drejtësisë, dhurata për fëmijët e grave të dënuara në...

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/ Ministria e Drejtësisë, falë ndihmës bujare të biznesit dhe shoqatave, shpërndau pako me dhurata për fëmijët e të dënuarave të burgut...

Zgjidhet kryesia e re e Aleancës së Grave Këshilltare në bashkinë...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Aleanca e Grave Këshilltare në bashkinë e Tiranës zgjodhi kryesinë e re, e cila do të ndihmojë për forcimin e politikave...

SHBA – Biden përzgjedh shtatë gra për komunikimin me publikun, hera...

UASHINGTON, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Për herë të parë në histori, presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden dhe zëvendëspresidentja e zgjedhur, Kamala Harris kanë...

Linda Rama: Gratë sipërmarrëse mbeten shembuj shprese

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Linda Rama, bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama, u shpreh sot se "pavarësisht përballjeve të këtij viti unikal në jetën tonë, gratë...

OSBE përfundon ciklin e parë të trajnimit për 17 gra këshilltare

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ Shtatëmbëdhjetë gra këshilltare nga mbarë vendi përfunduan me sukses modulin e tretë dhe të fundit dyditor të Programit për Ekselencën...

Rama, grave greviste të Ballshit: Dilni nga greva e të bisedojmë,...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje sot grave greviste të Ballshit që të mbyllin grevën, ndërsa u shpreh se "ne po...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA