Ballina Etiketimet Gjokovic

Etiketim: gjokovic

Nadal: ”Australian Open” do të jetë madhështor me apo pa Gjokoviçin

SIDNEJ, 15 janar /ATSH-DPA/- Njëzet herë fituesi i vjetër Rafael Nadal thotë se është i lodhur nga saga e Novak Djokovic përpara Australian Open...

Gjokoviç pranon gabimin kundrejt autoriteteve australiane

SIDNEJ, 12 janar /ATSH-AFP/ - Kampioni i tenisit, Novak Gjokoviç pranoi se bëri gabime në sjelljen e tij pasi u testua pozitiv për Covid-19...

Betejë ligjore për çështjen Gjokoviç

MELBURN, 6 janar /ATSH-DPA/ - Qeveria australiane anuloi vizën e yllit të tenisit Novak Gjokoviç, konfirmuan autoritetet, por numri një i botës mbetet në...

TENIS – Novak Gjokoviç fiton Australian Open

MELBURN, 21 shkurt /ATSH-AA/ - Tenisti serb Novak Gjokoviç fitoi për të nëntën herë  turneun Australian Open, pasi mundi në ndeshjen finale rivalin rus,...

SPORT – Elozhe pafund për finalen e Wimbledonit

BERLIN, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Media ndërkombëtare thuri elozhe pafund për finalen e djeshme të Wimbledonit mes zviceranit, Roger Federer dhe serbit, Novak Gjokoviç,...

TENIS – Gjokoviç fiton finalen maratonë të Wimbledonit

LONDËR, 14 korrik /ATSH-ANSA/ - Serbi Novak Gjokoviç fitoi sot turneun e Wimbledonit në tenis duke mundur në finale zviceranin Roger Federer në një...

TENIS – Kroati Ivanisheviç trajneri i ri i serbit Gjokoviç

ZAGREB, 1 korrik /ATSH-HINA/ - Legjenda e tenisit kroat, Goran Ivanisheviç është një nga trajnerët e rinj të numrit një të botës, serbit Novak...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA