Ballina Etiketimet Fruth

Etiketim: fruth

DANIMARKË – OBSH: Shtohen rastet e fruthit në Europë

KOPENHAGË, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Europa po përjeton një shpërthim të rasteve të fruthit dhe kjo sëmundje është rishfaqur në katër vende mes të...

UASHINGTON – Mbi 1 000 raste me fruth që nga fillimi...

UASHINGTON, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Numri i rasteve me fruth që nga fillimi i vitit në SHBA ka kaluar nivelin e 1 000, njoftuan...

GJENEVË – OBSH: Rriten me 300% rastet me fruth në botë

GJENEVË, 15 prill /ATSH-AFP/ - Rastet e prekjes nga fruthi në botë janë rritur me 300% gjatë tre muajve të parë të vitit, në...

SHBA – Bashkia e Nju-Jorkut shpall gjendjen e jashtëzakonshme shëndetësore

NJU-JORK, 9 prill /ATSH-AFP/ - Kryebashkiaku i Nju-Jorkut, Bill de Blasio urdhëroi sot që banorët e pavaksinuar të shumë lagjeve të qytetit të detyrohen...

Vaksina e fruthit nuk kryhet gjatë shtatzanisë, rrezikon nëna dhe fëmija

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/- Vaksina e fruthit nuk mund të kryhet gjatë shtatzënisë sepse rrezikohet jeta e nënës dhe fëmijës. Instituti i Snëdetit Publik bën të...

91 raste me fruth/ ISHP apel qytetarëve të vaksinojnë fëmijët

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/- Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) u bën apel qytetarëve të bëjnë kujdes dhe të vaksionohen, pasi vihet re se numri i...

SHËNDETËSI – OBSH: Dyfishohen rastet globale të fruthit

GJENEVË, 15 shkurt /ATSH-DPA/ - Numri i infeksioneve prej virusit të fruthit A, arriti në 229 000 raste në vitin e kaluar, sipas Organizatës...

FOKUS – OBSH: Rritje e rasteve të fruthit në Europë

ROMË, 7 shkurt /ATSH-ANSA / - Në vitin 2018, në 53 shtete të rajonit europian, sipas OBSH-së, e cila përfshin të gjitha vendet e...

Ministria e Shëndetësisë apel për vaksinimin ndaj fruthit

TIRANË, 26 janar/ATSH/- Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën apel qytetarëve që nëse dyshojnë se kanë disa shenja  të fruthit, nëse nuk...

Situata e fruthit në Shqipëri- ISHP apel për vaksinimin e fëmijëve

Tiranë, 23 Janar/ATSH/- Lidhur me situatën e Fruthit në Shqipëri, Instituti i Shëndetit Publik bën me dije se deri më 22 Janar 2019 numri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA