Ballina Etiketimet Formula1

Etiketim: formula1

F1 – Garën në Bahrein mund ta ndjekin vetëm ata që...

BAHREIN, 5 mars /ATSH-AA/ - Gara hapëse e Formula 1 në Bahrein do të mund të ndiqet vetëm nga ata shikues që e kanë...

FORMULA 1 – Hamilton barazon Schumacher për nga titujt e fituar

STAMBOLL, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ - Lewis Hamilton është kampion i botës në Formula 1 falë fitores së tij në Grand Prix të Turqisë. Piloti britanik...

FORMULA 1 – Gara e radhës në Itali

IMOLA, 30 tetor /ATSH-AA/ - Në Itali do të mbahet gara e 13-të e sezonit 2020 në Formula 1. Gara për Çmimin e Madh të...

FORMULA 1 – Honda tërhiqet nga garat në fund të sezonit...

TOKIO, 2 tetor /ATSH-AA/- Kompania e Honda-s ka paralajmëruar se në fund të sezonit të ardhshëm do të tërhiqet nga Formula 1, gara në...

FORMULA 1 – Rusia stacioni i radhës

SOÇI, 26 shtator /ATSH-AA/ - Gara e dhjetë e kalendarit për vitin 2020 që është revizionuar për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri...

FORMULA 1 – Italia sërish mikpritëse

FIRENCE, 11 shtator /ATSH-AA/ - Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e nëntë të sezonit që do të...

FOKUS – Mugello vendi magjik për sukseset e ”Ferrarit” me Schumacher

MUGELLO, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Një garë në Mugello gjatë kohës që Michael Schumacher ishte te ''Ferrari'' do të kishte qenë fantastike. Gjatë kohës së...

FORMULA 1 – ”Renault” ndryshon emrin në ”Alpine”

PARIS, 7 shtator /ATSH-AA/ - Një nga ekipet në Formula 1, ''Renault'' duke filluar nga viti i ardhshëm do të garojë me emrin ''Alpine''. Në...

FORMULA 1 – Italia stacioni i radhës

ROMË, 4 shtator /ATSH-AA/ - Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e tetë të sezonit që do të...

FORMULA 1 – Kalendarit të garave i shtohen Italia dhe Rusia

FIRENCE, 13 korrik /ATSH-AA/ - Kalendarit të Kampionatit Botëror të Formula 1 për sezonin 2020 i janë shtuar edhe garat e Italisë dhe Rusisë. Në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA