Ballina Etiketimet Financiare

Etiketim: financiare

Dorëzimi i pasqyrave financiare për 2020/DPT: Afati i fundit 31 mars

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve informoi sot se tatimpaguesit duhet që brenda datës 31 mars të dorëzojnë deklaratën e pagesës së...

SHBA – Guterres: Ndihmë financiare për rimëkëmbjen e vendeve në zhvillim

NJU JORK, 28 maj /ATSH-DPA/- Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, bëri thirrje sot për ndihmë financiare për shumë vende në...

Programi i Rindërtimit/ BE përfshihet drejtpërdrejtë me financat e veta në...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Kryeministri Rama deklaroi sot në Ditën e Europës së Delegacioni i Bashkimit Europian ka qëndruar pranë Shqipërisë edhe në ditët më...

Pasojat e COVID-19/ Bonus lufte edhe për bizneset e vogla që...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “në fillim të javës së ardhshme do të adresojmë një për një të gjitha kategoritë...

COVID-19/ Garancia sovrane do të ketë një paketë të dytë

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi mbrëmjen e së enjtes se do të ketë një paketë të dytë që do t’u vijë në...

FOKUS – Tregjet globale skeptike pavarësisht masave financiare

PARIS, 11 mars /ATSH-AFP/- Në pritje të detajeve të planit për të mbështetur ekonominë amerikane dhe të takimit të nesërm të BQE-së, tregjet financiare...

GREQI – Nis procedura për një hua 15-vjeçare, dhjetë vjet pas...

ATHINË, 27 janar /ATSH-AFP/- Greqia ka filluar procedurën për fillimin e një kredie pesëmbëdhjetëvjeçare, afati më i gjatë që nga fillimi i krizës financiare...

SHBA – OKB miraton rezolutën për heqjen e embargos amerikane ndaj...

NJU JORK, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Asambleja e përgjithshme e OKB-së miratoi sot, me shumicë shumë të madhe votash, si çdo vit që nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA