Ballina Etiketimet Fëmijë

Etiketim: fëmijë

Për gjysmën e fëmijëve televizori një antistres shumë i mirë

ROMë, 22 nëntor /ATSH-ANSA/ - Për një fëmijë në dy, televozori është një antistres efektiv dhe në të njëjtën kohë ushqen pasione që jetojnë...

SHBA – UNICEF: COVID-19 po dëmton shërbimet ndaj fëmijëve

NJU JORK, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - UNICEF paralajmëroi sot për një "brez të humbur", ndërsa pandemia e COVID-19 zvarritet dhe vazhdon të dëmtojë arsimin,...

Spitali i ri i fëmijëve në Durrës/ Rama: Në 7 vjet...

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot ambientet e Spitalit të Ri të Fëmijëve në Durrës, një strukturë spitalore me kushte optimale sipas...

SHBA – Mbi një milion fëmijë të diagnostikuar me COVID-19

UASHINGTON, 17 nëntor /ATSH-AA/ Gjithsej 1 039 464 fëmijë në SHBA kanë rezultuar pozitiv në testin COVID-19 deri më 12 nëntor, njoftuan përmes një...

Gjirokastër, bashkia mbulon koston e medikamenteve në bazë të recetës së...

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës për t'i ardhur në ndihmë familjeve në nevojë mbulon koston e medikamenteve, në bazë të recetës së...

COVID-19 – UNICEF: Vaksinimi i miliona fëmijëve i kërcënuar

ABUXHA, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Miliona fëmijë, veçanërisht në Nigeri, vendi më i populluar i Afrikës, rrezikojnë të mos vaksinohen kundër poliomelitit dhe fruthit...

Dita ndërkombëtare e jetimëve/ Bushati: Fëmijët, prioritet i qeverisë shqiptare

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Në  kuadër të ditës ndërkombëtare të fëmijëve jetimë, kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës, Ervin Bushati, zhvilloi një vizitë në qendrën...

Mbërrijnë në Shqipëri 4 fëmijët dhe gruaja nga kampi Al Howl/...

TIRANË, 27 tetor/ATSH/ Fëmijët Amar Rasha, Emel Rasha e Hatixhe Rasha dhe nëna e tyre Floresha Rasha, si dhe djali i familjes Dumani, Endri...

4 fëmijë dhe një grua kthehen nesër në Shqipëri nga kampi...

  TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Liban ku ka nisur operacioni humanitar për riatdhesimin e fëmijëve shqiptarë nga kampi Al...

Gjithnjë e më pak fëmijë për shkak të pandemisë

TOKIO, 21 tetor /ATSH-ANSA/ - Rënia e lindjeve në Japoni vazhdon e pandërprerë, një trend që është theksuar që nga fillimi i pandemisë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA