Ballina Etiketimet Fëmijë

Etiketim: fëmijë

FOTO/ Manastirliu viziton fëmijët e shtruar në Pediatrinë e Tiranës

Tiranë, 24 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vizituar sot fëmijët e shtruar në Pediatrinë e Tiranës. Në këtë prag Krishtlindje, ministrja thotë...

Dhurata për fëmijët e punonjësve të Policisë së Shtetit/ Bushati: Mirënjohje...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/  Festat e fundvitit vijnë me shumë dhurata për fëmijët e punonjësve të Policisë së Shtetit. Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës, Ervin...

Sistem i integruar i të dhënave të drejtësisë penale/ Përmirësohet aksesi...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj mori pjesë sot në Konferencën Kombëtare "Fuqizimi i Sistemit të Drejtësisë për të Miturit në Shqipëri"...

LONDËR – Për herë të parë UNICEF ​​ushqen fëmijë britanikë

LONDËR, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike mori kritika të ashpra sot pas kontributit të UNICEF në një fushatë për të ushqyer fëmijët nga...

FOTO/ Elbasan, aktivitet për fëmijët me aftësi ndryshe

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Special Olympics Albania me mbështetjen e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, bashkinë Elbasan, UNDP dhe organizatat vendore për Aftësinë Ndryshe...

NIGERI – ”Boko Haram” rrëmben 333 nxënës

LAGOS, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Sipas medias lokale nigeriane, grupi xhihadist ''Boko Haram'' mori përgjegjësinë për rrëmbimin e qindra nxënësve nigerianë. Më shumë se 300...

“Nxitja e të miturve në krim, vepër penale”/ Braçe: PD-LSI, si...

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Zv.kryeministri Erion Braçe deklaroi sot se shtyrja e fëmijëve në krim është vepër e qartë penale, duke theksuar se "PD-LSI...

NJU JORK – Gjykata urdhëron rihapjen e aplikimeve për fëmijët e...

UASHINGTON, 5 dhjetor /ATSH-DPA/ - Departamenti i Sigurisë Kombëtare (DHS) do të duhet të rihapë aplikimet për një program të epokës Obama që mbron...

Tetë në 10 fëmijë dy muaj në vit ”lundrim” në median...

ROMË, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Tetë në 10 fëmijë, midis 11 dhe 18 vjeç, kalojnë dy muaj në vit në rrjetet sociale, domethënë katër...

Çfarë parapëlqejnë fëmijët për Krishtlindje?

ÇIKAGO, 26 nëntor /ATSH-ANSA/ - Çfarë duhet t'u ofrojmë fëmijëve në festat e ardhshme të Krishtlindjeve? Sidomos kur ata rriten, duke u ofruar atyre diçka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA