Ballina Etiketimet Fëmijë

Etiketim: fëmijë

COVID-19 – BioNTech: E mundur një vaksinë për moshën 12-15 vjeç

FRANKFURT, 29 prill /ATSH-AFP/ - Laboratori gjerman BioNTech është në fazën për të depozituar në BE një kërkesë autorizimi për përdorimin e vaksinës së...

OBSH: Miliona fëmijë kanë mungesë të vaksinimeve thelbësore për shkak të...

GJENEVË, 26 prill /ATSH-DPA/ - Afërsisht 228 milionë persona, shumica prej tyre fëmijë, janë në rrezik të preken nga sëmundje të parandalueshme, ndonjëherë kërcënuese...

FOKUS – UNICEF paralajmëron për efektin e pandemisë COVID-19 te fëmijët

KËLN, 20 prill /ATSH-DPA/ - Një vit pas bllokimit të parë në Gjermani, efekti i madh që ka patur pandemia e COVID-19 te fëmijët...

Facebook nën akuza për mostrajtim të abuzimit ndaj fëmijëve

LONDËR, 19 prill /ATSH-DPA/ - Sekretarja e Brendshëm e Britanisë së Madhe, Priti Patel, pritet të akuzojë Facebook për minim të përpjekjeve për të...

Apeli për Zuckerbergun: Fshiji projektet Instagram për fëmijët

NJU JORK, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Një apel ndaj Mark Zuckerberg për të tërhequr projektin në Instagram për fëmijët nën 13 vjeç, një projekt...

J.K. Rowling boton romanin e parë për fëmijë

ROMË, 13 prill /ATSH-ANSA/ - Pas sagës së famshme “Harry Potter”, J.K. Rowling vjen me romanin e parë për fëmijë, që titullohet “Derrkuci i...

Binjaket fitojnë betejën me jetën, Manastirliu: Përkujdesje shembullore e mjekëve dhe...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dha sot lajmin e mirë për binjaket Sibel dhe Saraj ku pas 40...

Komanda Strategjike Amerikane në kaos nga postimi… i një fëmije!

UASHINGTON, 1 prill /ATSH-ANSA/ - Komanda Strategjike Amerikane, agjencia përgjegjëse për ruajtjen e armëve bërthamore të SHBA-së, kaloi çaste kaosi total për shkak të...

Rëndë me COVID-19, shpëton nëna dhe foshnja/ Manastirliu: Krenare për mjekët

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar lajmin e mirë, të një nëne nga Kukësi me COVID-19, e...

Qindra nominime për çmimin e letërsisë për fëmijë ”Astrid Lindgren”

STOKHOLM, 30 mars /ATSH-DPA/ - Më shumë se 250 autorë nga 68 vende janë nominuar për çmimin letrar për fëmijë ''Astrid Lindgren'' të këtij...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA