Ballina Etiketimet Fëmijë

Etiketim: fëmijë

Hyundai mini ”45” makina inteligjente për fëmijë

SEUL, 12 janar /ATSH-ANSA/ - Shpiket një makinë e re elektrike nga kompania Hyundai, por në një version ekskluzivisht për fëmijë. Prodhuesi i makinave zbuloi...

Koha para ekranit çon në probleme të gjumit te fëmijët

ANKARA, 8 janar /ATSH-AA/ - Rritja e kohës para ekranit për fëmijët gjatë pandemisë së COVID-19 po ndikon negativisht në modelin dhe cilësinë e...

HOLANDË – OKB: Të ndryshohet ligji për fëmijët pa shtetësi

HAGË, 29 dhjetor /ATSH-AFP/ - Komiteti i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut vendosi se Holanda ka shkelur të drejtën e fëmijëve...

Festat e fundvitit/ Dhurata për fëmijët me aftësi ndryshe në Vlorë

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Në vigjilje të Krishtlindjes, kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, deputeti Damian Gjiknuri dhe Prefekti Flamur Mamaj vizituan Qendrën e...

FOTO/ Manastirliu viziton fëmijët e shtruar në Pediatrinë e Tiranës

Tiranë, 24 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vizituar sot fëmijët e shtruar në Pediatrinë e Tiranës. Në këtë prag Krishtlindje, ministrja thotë...

Dhurata për fëmijët e punonjësve të Policisë së Shtetit/ Bushati: Mirënjohje...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/  Festat e fundvitit vijnë me shumë dhurata për fëmijët e punonjësve të Policisë së Shtetit. Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës, Ervin...

Sistem i integruar i të dhënave të drejtësisë penale/ Përmirësohet aksesi...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj mori pjesë sot në Konferencën Kombëtare "Fuqizimi i Sistemit të Drejtësisë për të Miturit në Shqipëri"...

LONDËR – Për herë të parë UNICEF ​​ushqen fëmijë britanikë

LONDËR, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike mori kritika të ashpra sot pas kontributit të UNICEF në një fushatë për të ushqyer fëmijët nga...

FOTO/ Elbasan, aktivitet për fëmijët me aftësi ndryshe

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Special Olympics Albania me mbështetjen e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, bashkinë Elbasan, UNDP dhe organizatat vendore për Aftësinë Ndryshe...

NIGERI – ”Boko Haram” rrëmben 333 nxënës

LAGOS, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Sipas medias lokale nigeriane, grupi xhihadist ''Boko Haram'' mori përgjegjësinë për rrëmbimin e qindra nxënësve nigerianë. Më shumë se 300...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA